YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

Artboard 1 kopya 5 100

Eğitimlerinizi Dijitalde Satışa Dönüştürmenin Yolları

Eğitim şekil değiştiriyor. Dünya yeni bir çağa doğru ilerlerken, tek konuda uzmanlık, yerinde sayma, kendini geliştirmeme gibi durumlar gelecekte birçok kişiyi işsiz bırakacak. Bu da bize bir şeyi anlatıyor. Eğitim artık okulla sınırlı değil. Eğitimin okuldan çıkıp tüm hayata yayılması internetle mümkün hale gelmiştir. İnternetin yaygınlaşmasıyla insanlar bilgiye daha fazla ve daha hızlı erişebilmektedir. Bu da, sürekli gelişim gereken birçok alan için bir fırsattır. İnsanlar, kendi uzmanlıklarıyla ilgili yeni bilgilere internetle ulaşabilmekte, farklı alanlarda uzmanlaşmak için interneti kullanmaktadır. Özellikle Z kuşağı diye tabir edilen ve dijital dünyaya doğan nesil öğrenmeyi neredeyse internete odaklı olarak görmektedir. Bu saydıklarımız ve gelecekte yaşanacaklar bugün bile etkisini göstermeye başladı. Online eğitim platformları bugün milyarlarca dolarlık bir sektör haline geldi. İnsanlar, internetten eğitim satın alıyor veya ücretsiz platformlardan kısa videolar izliyor.

Peki, bir konuda uzmanlığı olan bir kişi olarak, bu uzmanlığınızdan edindiğiniz tecrübeleri, yeni dünyanın ortamına uygun olarak başkalarıyla buluşturmaya ne dersiniz? O zaman bu yazıda bahsedeceğim konular ilginizi çekecektir. Online eğitimin öneminin farkındaysanız, profesyonel bilgilerinizi başkalarıyla internette buluşturmaya da hazırsınız demektir. Bu yazımızda, hazırlayacağınız online eğitimlerinizi internette nasıl kazanca dönüştürebileceğinizden bahsedeceğiz. Avantajları ve dezavantajlarıyla anlatacağımız bu yöntemlerle maddi kazanç elde edebilirsiniz.

Dolaylı Yoldan Kazanma

Günümüzde birçok insan sosyal medyayı kullanmaktadır. Birçok sosyal medya platformu sayesinde insanlar kendi bilgi birikimlerini başkalarıyla paylaşabilmektedir. Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube gibi platformlar, profesyonel bilgiyi başkalarıyla buluşturmak için önemli platformlardır. Bu platformlarda metin ve görsel olarak bilgi paylaşmak, kısa videolar çekmek kişisel tanınırlığınız adına çok önemlidir. Sizi tanıyan kişiler, size dolaylı yoldan para kazandırabilecek platformlarda da büyümenize olanak tanır. Çeşitli platformlarda edindiğiniz kitlenizi Youtube gibi, kazanç elde edebileceğiniz platformlara yönlendirebilirsiniz. Sonra, bu platformda hazırlayacağınız eğitimlerle reklam geliri elde edebilir, canlı yayınlarda bağış toplayabilir, özel abonelerinize özel içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Eğitimlerden dolaylı yoldan para kazanabildiğiniz için başka yöntemlere göre daha az kazanç elde etseniz de uzun vadede dolaylı olarak birçok farklı alandan kazanç sağlayabilirsiniz.

Site Üzerinden Satış

Bir diğer husus da kişisel web siteniz veya eğitim siteniz üzerinden gelir elde etmektir. Tanınan bir kişi veya sosyal medyadan kendisine kitle edinmiş bir kişiyseniz, eğitimlerinizi siteniz için hazırlayıp buradan satışını gerçekleştirebilirsiniz. Paranın tamamı size kalacağından daha mantıklı bir tercihmiş gibi görünebilen bu yöntemde birçok görünmez zorluk vardır. Bunların en önemlisi web site masrafıdır. Bir alan adı, hosting almak, bunlara bir site kurmak, siteye video içerik ve text içerik yüklemek ve bunun mobil uyumunu ve kullanıcı ara yüzünü ayarlayabilmek, bu sistemin güvenliğini sağlayabilmek gibi birçok zorluk bulunmaktadır. Örneğin, sitenin güvenliğini sağlayamazsanız tüm eğitim içerikleriniz başkaları tarafından çalınıp ücretsiz olarak yayılabilir. Bu da gelir kaybına sebep olur.

Online Eğitim Platformları

Tüm dünyada online eğitim sektörünü büyüten ve bu sektörü birçok kişiye ulaştıran altyapılar mevcuttur. Bugün, milyarlarca dolarlık bir pastayı bölüşen online eğitim platformları eğitimleri dijitalde satışa dönüştürmenin en güzel yollarından birisidir. Hazır altyapısı, kitlesi ve reklam desteği bulunan bu platformlar, profesyonel bilgisiyle para kazanmak isteyen kişiler için büyük bir fırsat sağlamaktadır. Fakat bunların avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır.

Online eğitim platformlarının avantajlarından biri, eğitim vermek isteyen herkese hazır ve kaliteli bir altyapı sunmasıdır. Bu sayede teknik konular hakkında bilgi sahibi olmasanız da kısa sürede eğitim hazırlayıp sisteme ekleyebilirsiniz. Bir diğeri de kitledir. Birçok online eğitim platformu büyük bir kitleye sahiptir ve burada eğitiminiz bulunması bu kitleye ulaşabilmek anlamına gelmektedir. Bir de reklam desteği bulunmaktadır. Bu sistemlere eklediğiniz eğitimler platform tarafından reklam desteği ile başkalarına duyurulabilir. Bu da daha fazla satış anlamına gelir.

Tabii ki bir de dezavantajlar vardır. Online eğitim platformlarının bazıları ciddi derecede seçicidir. Herkes buraya eğitim hazırlayamamaktadır. Birçoğu da eğitimlerden elde ettiği geliri düşük komisyon oranlarıyla eğitimciyle paylaşmaktadır. Yarı yarıya paylaşım yapan platformlar, reklam yaptıklarında oranlarını %70’e kadar çıkarabilmektedirler. Bu da eğitmenin daha az kazanması anlamına gelir.

Vedubox Online Eğitim Sistemi

Vedubox olarak hem kullanıcıları memnun edecek hem de özellikleriyle benzerlerinden ayrılacak bir online eğitim sistemi tasarladık ve hayata geçirdik. Online eğitim platformu olarak hizmet veren Vedubox, bireysel kullanıcıların kendi eğitimlerini oluşturmaları ve bunları satabilmelerini de sağlamaktadır. Bunun için Vedubox’a üye olmak ve online eğitim sistemine dahil olmak yeterlidir.

Vedubox online eğitim platformu aracılığıyla eğitim satmak için sisteme üye olmak gerekmektedir. Size sunacağımız altyapı sayesinde sisteme video yüklemek, materyal eklemek, sınav için veritabanı hazırlamak, kursiyerlere canlı dersler yapmak mümkündür. Tıpkı online eğitim platformları gibi her türlü imkanı sunan Vedubox, onlara ek olarak istediğiniz kursiyerlerinizle canlı eğitimler düzenlemenize de olanak tanımaktadır. Bu da neredeyse başka hiçbir platformda olmayan bir özelliktir. Canlı eğitimlerle, belirli bir sınıf oluşturup özel ders sunabilir, bir eğitimden daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Ya da sisteme yüklemiş olduğunuz ders videolarını düşük ücretlere sunabilir ve daha fazla kişiye erişerek sürümden kazanç elde edebilirsiniz.

Vedubox online eğitim platformu bir e-ticaret sitesi gibi çalışmaktadır. Buraya isterseniz çeşitli paketler de yükleyebilirsiniz. Farklı ücretlere farklı içerikler sunabilir, aylık eğitim paketleri oluşturabilir, eğitimlerinizi ister eşzamanlı olarak isterseniz de offline olarak sunabilirsiniz. Ayrıca, kursiyerlere yapacağınız sınavlar da ölçme ve değerlendirme adına kullanılabilmektedir. Kursu bitiren kursiyerlere sertifikasyon işlemi de uygulayabilirsiniz.

Vedubox, eğitimlerinizi satarken çeşitli ödeme yöntemleri kullanmaktadır. Türkiye için İyzico sistemini kullanan Vedubox, yurtdışına eğitim satışı yapmak isteyenler için de PayPal üzerinden satış yapma imkanları sunmaktadır. Böylelikle, kursiyerlerin kredi kartı bilgilerini almadan, güvenli bir şekilde onlardan ödeme alabilirsiniz. Üstelik, yurtdışını hedefleyebilir ve bu sayede daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

Vedubox LMS altyapısının tüm imkanlarının kullanılabildiği bu online eğitim sistemi sayesinde eğitimlerinizden daha fazla gelir elde edebilir, canlı eğitimler düzenleyebilir, kursiyerlerinize online sertifika verebilir ve hiçbir yazılım ve kullanıcı arayüzü bilgisine ihtiyaç duymadan bir online eğitim hazırlayabilirsiniz. Üstelik sadece Türkiye değil, yurtdışı hedefli olarak da eğitimler düzenleyebilir ve yurtdışından ödeme alabilirsiniz. Üstelik tüm bunlarla ilgili yönetim panelinde veri çekebilir ve bu verilere göre çalışmalarını ilerletebilirsiniz.

Vedubox olarak eğitim kurumlarına sunmuş olduğumuz online eğitim sistemlerinden elde ettiğimiz tecrübeyi son kullanıcıyla da buluşturuyoruz. Kişisel kurs açma, özel ders verme, kurumlar için kurum içi eğitimler düzenleme, canlı ders, telekonferans ve webinar oluşturma, uzaktan çalışma, online sınav gibi birçok konuda sektöre hizmet sunmaktayız. Online eğitim platformumuz aracılığıyla da bir nevi eğitim e-ticaret altyapısı kurmuş durumdayız. Profesyonel bilgisini eğitime dönüştürüp bu eğitimden gelir elde etmek isteyen kişilere tanıdığımız bu imkan hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir ve deneme için bize başvuru yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri