YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Toplum Gönüllüleri Vakfı Başarı Hikayesi

Toplumda dayanışma ve değişimi sağlamak için birçok farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri yürüten Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Vedubox ile tanışma hikayesi pandemi ile başlıyor.
Çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı genç bir neslin oluşumuna katkıda bulunmayı amaçlayan TOG için, iletişimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle gençlerle yürütülen faaliyetlerde; bir arada olmak, birlikte fikir üretmek ve aksiyon almak vakfın en önemli ihtiyaçlarından sadece birkaçı…

Toplum Gönüllüleri Vakfı Online Eğitim Süreçlerini Vedubox ile İyileştiriyor

Pandemi sebebiyle üniversitelerin kapanmasının ardından çözüm arayışına giren TOG ile, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü destek verebileceği sivil toplum kuruluşu arayışı içinde bulunan Vedubox’ın yolları kesişiyor. Bu zorlu dönemde işbirliği başlıyor ve vakıf, gençlere erişmek için online eğitimler, webinarlar, atölyeler gerçekleştirmek adına Vedubox’ın hepsi bir arada online platformunu kullanmaya başlıyor. 

Kurumlar, kurslar, sivil toplum kuruluşları ve daha birçok alanda güçlü referanslara sahip olan Vedubox, topluma hizmet eden ve gençlere değer katan Toplum Gönüllüleri Vakfı’na fayda sağlamak için yola çıkıyor. 

Online Eğitim, Toplantı, Etkinlik, Topluluk Yönetimi Hepsi Bir Arada

Gençlerin katılmak istedikleri eğitimleri, sistem yöneticileri tarafından oluşturulan etkinlikleri kendi takvimleri üzerinden takip edebilmeleri hem vakıf hem de gönüllüler için büyük bir ihtiyaç. Yapılan yayınların kayıt edilerek arşivlenmesi, katılımcı listelerinin oluşturulması ya da Zoom hesapları ile ilgili yaşanan karmaşalar Vedubox kullanmaya başladıktan sonra son buluyor. Tüm modüllerin tek bir yerden kolayca yönetilmesi, kullanıcı dostu arayüz ve teknik destek ise Vedubox’ın avantajlarından sadece birkaçı. Her konuda gelişime açık, çabuk öğrenen ve dijital kanallara hızlı adaptasyon sağlayabilen genç ekip, bunun da üstesinden rahatlıkla geliyor. 

Yüz Yüze Eğitimden Online Eğitime Geçiş

Yüz yüze etkileşime dayalı bir yapı üzerine kurulan vakıf aktivitelerinin büyük bir kısmı online olarak düzenlenmeye başlanıyor. TOG yetkilileri sahada yürüttükleri tüm gönüllülük ve kişisel gelişim eğitimlerinin tamamını Vedubox ile gerçekleştiriyorlar.

Tüm eğitim/atölye/toplantı/webinar buluşmalarını ‘Canlı Toplantı’ özelliği kullanarak gerçekleştiren TOG yetkilileri, Vedubox’ın hayatlarını kolaylaştırdığını vurguluyor 🙂

Bizler de Toplum Gönüllüleri Vakfı gibi kıymetli bir oluşum ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz ve sağladıkları değer için onlara teşekkür ediyoruz.

Vakıflar Vedubox'ın Hangi Özelliklerini Tercih Ediyor?

‘Detaylı bilgi için ‘Dernek ve Vakıflar için Online Eğitimin Faydaları’ konulu makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.