YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

bulut tabanli online egitim

Bulut Tabanlı Sistem İle Online Eğitimi Nasıl Verimli Hale Getirirsiniz?

Bulut teknolojisi, çok büyük boyuttaki verileri bile her an her yerden ulaşabileceğimiz şekilde depolamamızı sağlıyor. Bunun yanında çok farklı teknolojilerin kolay bir şekilde kullanılabilirliğine imkan veriyor. Hemen hemen tüm sektörler için yeni bir dönemi başlatan bulut teknolojisi, eğitim alanında da çığır açıyor. Doğru kullanıldığında, online eğitimi çok daha etkili ve verimli hale getiriyor.

Peki, online eğitimde bulut tabanlı sistemlerle nasıl daha zengin bir e-eğitim sağlarsınız? Sizinle birkaç pratik ipucu paylaşmak istiyoruz.

Kolay ve hızlı erişilebilirlikten faydalanın

Bulut tabanlı sistemler, çağımızda videolara, dokümanlara erişebilirliği sağlamanın en pratik yollarından biri. Vereceğiniz online eğitim materyallerini bulut tabanlı sistemlere kısıtlama olmadan kolayca ekleyebilirsiniz. Böylece yardımcı kaynaklar, kullanıcılar tarafından herhangi bir yerden tek bir tıkla erişilebilir hale gelir.

Eğitimi kaçıran kullanıcıların daha sonra ilk fırsatta izlemeleri için eğitimin kaydını bulut sisteme ekleyebilir, kullanıcılara zaman ve mekan açısından esneklik sunabilirsiniz. Günümüzde bu herkes için çok ilgi çekici ve motive edici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Bu sayede ihtiyaç olması durumunda eğitim ortasında ya da eğitim başladıktan sonra yeni kaynak eklemek istediğinizde, bu videoları, dokümanları kullanıcılarınıza kolayca ulaştırabilirsiniz. Bulut tabanlı sistemle eğitiminizi sürekli zenginleştirmekten çekinmeyin.

Kaynaklarınızı interaktif materyallere dönüştürün

Bulut tabanlı sistemler, en başlarda sadece dosya yükleyip indirme işlevi sunan bir teknoloji gibi düşünülüyordu. Ancak sunduğu interaktif özellikler ile bulut teknolojisini çok daha etkili bir sisteme dönüşüyor.

Buluta sisteme yüklediğiniz içerikler bir öğrenme yolunda etkileşimli sorularla zenginleştirilip, kullanıcılarınızın katkısına açık olduğunda basit  işlevinden fazlasını görecektir. Böylece vereceğiniz online eğitimi de interaktif hale getirmiş olursunuz. Fiziksel uzaklığın neden olduğu etkileşim sorunu ortadan kalkar ve çok daha verimli bir eğitim imkanı doğar.

Ekstra özelliklerle eğitiminizi daha da güçlendirin

Bulut tabanlı teknolojiler, pek çok ekstra özelliği de mümkün kılıyor. Örneğin, online eğitime dair önemli noktaları içeriğin aslını değiştirmeden not edebilir, kullanıcılarınızın da not tutmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Görev yönetimi araçları da bu eklentilere bir örnek. Bulut teknolojisi ile kullanıcılara görev ataması yapabilirsiniz. Ayrıca son teslim tarihi gibi bilgileri içeren bir mesaj da gönderebilirsiniz. Bunların yanı sıra anketler gönderebilir, duyuru yapabilir, testler ve sınavlar düzenleyebilirsiniz.

Video içeriklerinizi paylaşın

Online eğitiminize bulut teknolojisi ile fark katabileceğiniz alanlardan biri de görsel paylaşmanın kolaylaşması. Metin dosyası ve sunum uygulamalarına göre çok daha fazla yer kaplayan bu medya türlerini bulut teknolojisi sayesinde kullanıcılarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. Böylece görselliğin öğrenim sürecini pekiştirmesi özelliğini de kolaylıkla kullanmış olursunuz.

Normalde paylaşmak için çok yüksek boyutlu olabilecek medya dosyalarını bulut tabanlı sistem ile kolaylıkla erişime açabilirsiniz. Üstelik tüm içeriklerinizi istediğiniz şekilde kategorize ederek kullanımı daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Vedubox, süreci nasıl kolaylaştırır?

Vedubox ile bulutta sınırsız eğitim oluşturabilir ve eğitimizinizi video, doküman, sunum gibi içeriklerle zenginleştirebilirsiniz. Burada içerik yönetimi de çok kullanışlı ve kolaydır. Tüm içeriklerinizi belli konu başlıkları altında kategorize edebilirsiniz. Böylece kullanıcılar, buluttaki materyalden daha yüksek verim alabilir.

Vedubox’ın online canlı eğitimleri sayesinde aynı odanın içindeymiş gibi online canlı sunumlar ve etkileşimli ortak sanal tahta kullanımı, aynı doküman üzerinde çalışma gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Eğitimin önemli bir kısmı olan test ve sınavlar, Vedubox ile kolayca buluta eklenebilir. Hatta videoların içerisine eklenebilen sorular, etkileşimi zirveye taşımanızı sağlar.

Şimdi deneyin!

www.vedubox.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri