YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

vedubox arayuz

Kullanıcı Dostu LMS’in 5 Özelliği

Kullanıcı dostu LMS, eğitimlerin verimliliğini ve eğitimlerin tamamlanma oranını arttırıyor. Bu nedenle bir LMS seçmeniz gerektiğinde kullanıcı dostu olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Kullanıcı deneyimi, estetik bir görünümün çok ötesinde özellikleri içeriyor. Bu deneyim, butonların renginden tüm eğitim materyallerine nasıl erişildiğine kadar pek çok faktörden etkileniyor. Kullanıcı dostu LMS için olmazsa olmaz bazı özellikler var. Bunlar sayesinde siz de fark yarata eğitimlerle, firmanızı hedeflerine taşıyabilirsiniz.

1- Kullanıcı dostu LMS’i herkes kullanabilir

LMS’in kullanıcı dostu olup olmadığının en temel belirleyicilerinden biri sistemi kimlerin kullanabildiğidir. LMS, genel olarak internet guruları veya developerlar için tasarlanmıyor. Teknoloji konusunda farklı seviyede bilgiye sahip çok sayıda kullanıcının daha ilk günden LMS’i kullanabilmesi, bu sistemin kullanıcı dostu olduğunu gösterir.

2- Kullanıcı dostu LMS kişiselleştirilebilir

Herkes için istisnasız olarak geçerli olacak bir yapı oluşturmak pek kolay sayılmaz. Üstelik teknolojiyle çok haşır neşir olduğumuz günümüzde, kullanıcı ona dayatılan bir yapı görmek istemiyor. Bunun yerine farklı ihtiyaç ve tercihlere sahip kullanıcıların kendine göre kişiselleştirebileceği bir LMS, kullanıcının kalbini kazanır.

3- Tutarlılık tüm deneyimi zenginleştirir

Sürekli kullandığınız bir web sitesinin her seferinde farklı hızla yüklendiğini ya da menüsünün sık sık değiştiğini farz edin. Bundan hiçbirimiz hoşlanmazdık. Bunlar LMS söz konusu olduğunda da geçerli. Kullanıcı dostu LMS sunmak istiyorsanız basit ve gerçekten önemli bir sebebi olmadıkça kullanıcının deneyimi değiştirmeyen bir sistem tercih edin.

4- Bulut teknolojisi ile teknolojinin gücünü birleştirir

Günümüz kullanıcısı, eğitiminize tabletinden, iOS ya da Android tabanlı akıllı telefonundan ya da farklı boyutlarda ekrana sahip bilgisayarlarından girmek isteyebilir. Bu yüzden kullandığınız LMS’in farklı ekran boyutları ve teknolojilerle uyumlu olması kullanıcılarınızı mutlu edecek. Kullanıcı dostu LMS seçerken farklı cihazlara uyumluluğu kontrol edin.

Bu LMS bir de bulut teknolojisine sahipse bu kullanıcının tüm cihazlarda aynı içeriğe kesintisiz ulaşmasını kolaylaştırır. Vedubox, Türkiye’nin tek %100 bulut teknolojisine sahip LMS’i olarak bu özelliğiyle farkını ortaya koyuyor.

5- İşlevin ötesinde estetik tasarım

Elbette işlev çok önemli. Hızlı yüklenen, farklı cihazlara uyumlu, kişiselleştirilebilir bir LMS ile fark yaratabilirsiniz. Ancak iş burada bitmiyor. Kullanıcı dostu LMS, kullanıcının göz zevkini de düşünür. Sistemde zaman geçirmesini beklediğimiz kullanıcı için şık tasarım sunduğunuzdan emin olun.

Bonus: Destek Hizmetleri

Kullanıcıya ne kadar kusursuz bir sistem sunarsanız sunun, desteğe ihtiyaçları olabilir. Bu zamanlarda size kolayca ulaşabilecekleri bir bölüm sunmak önemli bir avantaj sunar. Sizden destek isteyen kullanıcılarınıza hızla dönüş yapmaksa paha biçilemez. Bu nedenle LMS sağlayıcınızın size bu konuda nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri