YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

simdi video konferans zamani

Şimdi Video Konferans Zamanı! Neden Mi?

Teknoloji çağında, artık bilgi paylaşmak için mesafelerin ve mekanın bir önemi kalmadı. Buna paralel olarak video konferans sistemlerine olan talep, her yıl katlanarak artıyor. Neden mi?

İçinde yaşadığımız çağda iş dünyası; uzaktan çalışma, uluslararası iş birliği, uzaktan eğitim, online iş görüşmesi gibi pek çok yeniliği benimsemiş durumda. Çünkü bulunduğunuz yerden çalışma ve iletişim imkânı sağlayan video konferans sistemleri birçok kolaylık sunuyor.

Video konferans nedir?

Video konferans, temelde iki ya da daha fazla kullanıcının mesafe ve konum sınırı olmaksızın sesli ve görüntülü olarak iletişim kurmasını sağlayan teknolojidir. Teknolojik gelişmelerle video konferans sistemleri, işlevsel özelliklerle donatılmıştır. Bu nedenle, video konferans günümüzde önemli avantajlar vadediyor. Bu avantajlara birlikte bakalım.

Video konferans zaman kazandırır, maliyeti düşürür

Günümüzde en fakir olduğumuz zaman konusunda video konferans, tam bir tasarruf aracı. Her şeyden önce bu teknoloji ile yüz yüze görüşmeler için yolculukta geçirilen zaman ortadan kalkıyor. Farklı ülkelerde ya da şehirlerde bulunan kişiler, bir tıkla aynı odadaymış gibi görüşme yapabiliyor.

Yalnızca zamandan değil, paradan da tasarruf etmenizi sağlar. Seyahat, konaklama, mekan organizasyonu vb. harcamaları ortadan kaldıracağı için video konferans sistemleri, maliyetleri düşürüyor. Firmalar ve kurumlar masrafları azaltmak, iletişimi pratik ve hızlı yapabilmek, verimliliği artırmak gibi nedenlerden dolayı video konferans teknolojileri tercih ediyor.

Dijital dönüşümün bir parçasıdır

Video konferans, bir iletişim aracı olarak hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Bunun en önemli sebeplerinden biri de günümüzde dijital dönüşümün kaçınılmaz olması. Video konferans teknolojileri ile şirketler, yeni bir iletişim ve çalışma kültürü kazanıyor.

Dünya çapında yaygın kullanıma karşılık, hala birçok şirket ve kurum günlük hayatta kullanmak konusunda ısrarcı olmadığı için video konferans sistemlerinin sağladığı tüm avantajlardan yararlanamıyor. Böylece bu alandaki dijital dönüşümünü gerçekleştiremiyor. Oysa çağa ayak uydurmak, bir şirketin uzun vadede hayatta kalması için elzem.

Kapsayıcı eğitimde dünya standartlarına taşır

Video konferans sistemleri, webinar ve sanal sınıf formatında eğitim alanında kullanılabiliyor. Bu formatları sunan yazılımlar sayesinde eğitim kurumları farklı lokasyonlardan çalışanlar ya da  öğrencilerle online eğitim yapabiliyor.

Kapsayıcılık, eğitim dünyasında bugün gözden çıkarılamaz bir özellik. Diğer tüm avantajlarının yanında video konferans, engelli ve hasta öğrencilerin de derslere katılabilmelerine imkân veriyor. Çünkü dersliklere erişimi olmayan öğrencilerin eğitim hakkından en verimli şekilde faydalanabilmesi için öğrenci ve eğitmen aynı ortamdaymış gibi ders işleyebiliyor.

Video konferans akademik alanda çok farklı şekillerde de kullanılabilir. Tez jüri toplantıları, bilimsel paylaşım toplantıları, ders paylaşımı vb. amaçlarla kullanım imkanı sayesinde akademisyenler, özellikle zamandan tasarruf ediyor ve bilgi paylaşımını zahmetsizce arttırıyor.

Pazarlama dünyasına yeni bir soluk getiriyor

Video konferans sistemleri, webinar şeklinde ürünlerin ve hizmetlerin pazarlanması amacıyla kullanılabilir. Bu sayede müşteriler ucuz, pratik ve kolay bir şekilde ilgilendikleri ürünler ve hizmetler hakkında detay bilgi edinirken şirketlerle daha kaliteli bir iletişim kurabilme fırsatını da elde ediyor. Müşterisiyle güçlü iletişim kuran şirketler, hedeflerine ulaşmada çok daha başarılı oluyor.

Hangi video konferans sistemini tercih etmelisiniz?

Her şeyden önce video konferans konusunda bulut tabanlı sistemleri tercih etmek çok önemli. Bunun öncelikli sebepleri, kullanım çeşitliliği ve kolaylığı olarak sıralanabilir. Mevcut donanım tabanlı video konferans sistemleri pahalı ve kullanımın zor olması nedeniyle bilgili ve istekli insanların bile heyecanını kırıyor.

Hâlbuki yazılım tabanlı video konferans sistemleri hem ucuz hem de kullanımı kolaydır. Bulut tabanlı video konferans sayesinde şirketler ve kurumlar destek ve eğitim hizmetleriyle fark yaratabiliyor.

www.vedubox.com entegre bir sistem sunuyor. Yani video konferans + online eğitim sistemi + sosyal portal gibi özellikler ile müşterilerinin bütünlüklü ihtiyaçlarını karşılıyor. Vedubox ile toplantı, webinar oluşturmak, katılmak, kaydetmek, sunum yapmak, uygulama ve doküman paylaşarak üzerinde çalışmak o  kadar kolay ki…

Bulut alt yapısı sayesinde Vedubox, donma sorunu yaşamaksızın çok farklı yerlerden çok sayıda kişinin sanki aynı odadaymış gibi iletişim ve bilgi paylaşımı yapabilmesini sağlıyor.

LMS olarak bilinen e-eğitim özellikleri ile video, sunum gibi farklı formatlardaki içeriklerin sistem içerisinden paylaşılabiliyor. Üstelik eğitmenler, etkileşimli soru ve testler ile eğitimlerini zenginleştirebiliyor. Bunların dışındaki bilgi ve içerikleri kütüphane, forum, haber akışı şeklinde paylaşabiliyorlar. Hatta eğitimlerden sonra otomatik olarak katılımcı ya da başarı sertifikası oluşturulabiliyorlar.

Raporlama ve analiz özellikleri sayesinde ise yöneticiler bütün faaliyetlerinin ölçme ve değerlendirilmesini gerçekleştirebiliyor.

Siz de deneyin. Kuruluma gerek yok. Hemen kullanmaya başlayın!

www.vedubox.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri