YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

Vedubox Zoom Appste Yer Almak icin Calismalara Basladi

Vedubox, Zoom Apps’te Yer Almak için Çalışmalara Başladı

Video konferans uygulamaları uzun yıllardır gündemimizde olan ama dar bir kesim tarafından kullanılan uygulamalardı. Video konferans uygulamalarının amacı dışında da kullanılabileceği ortaya çıkınca bir anda bu uygulamalar bambaşka araçlara dönüştüler. Bunun en bariz örneği ise Zoom. Daha kaliteli ve uygun bir video konferans aracı olarak düşünülen Zoom, 2020 yılında birçok alanda kullanılan bir araç haline geldi.

Zoom bugün uzaktan eğitim, evden çalışma, video konferans, toplantı vb. gibi birçok amaç için kullanılıyor. Bu da hem kullanıcı sayılarına hem de şirketin değerine büyük katkı sağladı. Zoom, bir anda gelen büyümenin etkisiyle büyük geliştirmeleri de gündeme aldı. Zoom Apps de bunlardan birisi. Vedubox olarak biz de birçok verimlilik ve ofis programlarının dahil olduğu Zoom Apps’e dahil olmak için çalışmalara başladık.

Zoom Apps Nedir?

Zoom bugün milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir video konferans uygulaması. Ama sadece video konferans uygulaması olarak değil birçok amaç için de kullanılıyor. Dolayısıyla Zoom’un hedef kitlesi oldukça büyümüş durumda. Bu da Zoom kullanımında ekstra uygulamalara ihtiyaç duyulmasına sebep oluyor.

Zoom, bunu düşünerek, farklı alanlarda birçok uygulamayı, Zoom’dan çıkış yapmadan kullanma imkanı sunuyor. Yakın bir zamanda Zoom’a dahil edilen bu özellik Zoom Apps olarak adlandırılıyor. İşbirlikli çalışma uygulamaları, eğitim uygulamaları, kişisel verimlilik uygulamaları vb. gibi birçok konuda geliştirilmiş web 2.0 aracı Zoom’a entegre edilmiş durumda. Zoom, bu uygulamalara, canlı görüşme esnasında ulaşılmasını sağlayacak altyapı sunmaktadır.

Zoom Apps’te Hangi Uygulamalar Bulunuyor?

Zoom Apps şimdilik birkaç farklı alanda sınırlı sayıda uygulamayla entegre olmuş durumda. Bunlardan bazıları şöyle:

  • Asana: Asana bir proje yönetim uygulaması olarak yola çıkmış bir araçtır. İşbirlikli çalışma için öncelikle yazılım firmaları olmak üzere birçok firma tarafından kullanılan bir uygulamaladır.
  • Box: Box bir bulut yedekleme aracıdır. Kapasite dahilinde istediğiniz tüm dosyaları Box’a yedekleyebilirsiniz.
  • Dropbox: Dropbox da bir bulut yedekleme aracıdır. Bu uygulamada da istediğiniz dosyaları bulut tabanlı sunucuya yedekleyebilirsiniz.
  • Trello: Trello da bir proje yönetim uygulamasıdır.
  • Kahoot!: Bir eğitim uygulaması olan Kahoot! ile anlık sorular sorulup yarışmalar düzenlenebilmektedir.
  • Miro: Bir zihin haritası uygulaması olan Miro, birlikte kullanılabilen bir araçtır. Aynı anda birçok kişi zihin haritasına ekleme yapabilmektedir.
  • Salesforce: Bir CRM uygulaması olan Salesforce bu alanda tercih edilen öncelikli araçlardan bir tanesidir.
  • Slack: Bir mesajlaşma uygulaması olan Slack daha çok ekipler tarafından kullanılmaktadır. Dosya paylaşımı, mesajlaşma, proje oluşturma ve bu projelerde mesajlaşma ve dosya paylaşımı yapma gibi imkanlara sahiptir.

Zoom Apps’te Yer Almanın Avantajları Nelerdir?

Zoom bugün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Birçok kişi kişisel görüşmeler, toplantılar, canlı dersler, webinar’lar gibi birçok amaçla Zoom’u kullanmaktadır. Dolayısıyla yukarıda saydığımız uygulamalar gibi birçok uygulama Zoom kullanılırken kullanılmak durumunda kalınıyor.

Zoom Apps’te yer almak ise kullanım kolaylığının sağlanması, daha hızlı erişim vb. gibi birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlar, Zoom Apps’te yer alan uygulamalara hem erişim hem de kullanım olarak geri dönüş sağlıyor. Dolayısıyla Zoom Apps’te yer alan bir uygulama kullanıcılarına daha fazla imkan sağlamaktadır.

Zoom Apps’te yer alan uygulamalar, kullanıcıları için birçok fayda sunmaktadır. Örneğin bir bulut yedekleme aracında yer alan bir dosya Zoom Apps ile anında canlı görüşme sırasında paylaşılabilir. Yahut Zoom’da yapılan bir görüşmede alınan notlar anında mesajlaşma uygulaması üzerinde ekip arkadaşlarına iletilebilir. Bu tip avantajlar sayesinde hem uygulamaların kullanım kolaylığı ortaya çıkmakta hem de kullanıcılara hızlı kullanım sunulmaktadır.

Vedubox ve Zoom Ortaklığı

Vedubox olarak uzun yıllardır eğitim alanında hizmet vermekteyiz. Canlı ders sistemine sahip olan uygulamamız bunun için Zoom ile ortak çalışmaktadır. Zoom ve Vedubox ortaklığı sayesinde ülkemizin online eğitim ihtiyacını karşılıyor ve kullanıcılarımıza en iyi altyapı imkanlarını sağlıyoruz. Bunu bir adım öteye götürerek Zoom Apps’te yer almak için çalışmalara başlamış durumdayız. Zoom Apps’te yer alarak Vedubox tecrübenizi birkaç adım öteye götüreceğiz.

Vedubox’ın, sadece online eğitim için değil, video konferans, webinar, özel öğretmen, online sınav, online etkinlik gibi birçok amaçla da kullanılabilen altyapısı, Zoom partnerliğinde en iyi hizmeti sunmaktadır. Bu kapsamda, Zoom Apps’te yer alarak kullanıcılarımızın Vedubox tecrübelerini ilerletmek istiyoruz.

Yakında duyuracağımız bu yenilik için bizi takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri