YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

online-egitim-faydalari-nelerdir

Online Eğitim Faydaları Nelerdir?

Eğitim hedeflerine ulaşmak isteyenler için online eğitimler artık geleneksel eğitimin yerini tutmaya başladı. Günümüzde online eğitimlere katılmak için internet bağlantısı ve bilgisayar, akıllı telefon ya da herhangi bir tablet yeterli. Bu yazıda online eğitim faydaları konusunu ele alıyoruz. Online eğitim kısaca dijital araçlardan faydalanarak uzaktan öğrenimi sağlayan sistemlerdir. Bir internet bağlantısı ve akıllı cihaz ile kolayca dilediğiniz eğitime kayıt olabilirsiniz.

Geleneksel eğitim yöntemlerinden farklı olarak online eğitim kapsamında iş ya da aile sorumlulukları gibi yolunuzda engeller olması fark etmeksizin aradığınız eğitimi bulabilirsiniz. Bu eğitim süresince çalışmanız için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği de kullanabilirsiniz. Online eğitim sistemi size çeşitli olanaklar sunar. Bunlardan biri de eğitimin geniş yelpazeden oluşmasıdır. İster mesleki ister kişisel gelişim konularında bir ders almak istiyor olun online eğitimde aradığınızı bulacaksınız.

 

Uzaktan eğitimin pek çok faydası vardır. Akıllı cihazınıza yükleyeceğiniz tek bir uygulama ile her an derslere ulaşabilirsiniz. Bu uzaktan eğitim programları sayesinde ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim almak bile mümkün bir hale gelmiştir. Üstelik eğitim sonunda verilen sertifika birçok kurum ve kuruluş da geçerliliği olan sertifikalardır.

Öncelikle işinizi planlarken çok daha fazla esnekliğe sahip olabilirsiniz. Kariyerinizi, eğitiminizi ve ev yaşamınızı sabit bir programın sınırları olmadan dengelemek için daha fazla vaktiniz olacak. Ders programınızı ders saatlerine göre yeniden düzenlemek yerine programınıza uyan zamanlarda oturum açabilirsiniz. Ders çalışmalarınızı ve ödevlerinizi istediğiniz yer ve zamanda tamamlayabilirsiniz.

Online öğrenim ile kendi hızınızda çalışma planı belirleyebilirsiniz. Derslerdeki bilgileri yeterince özümseme ve akılda tutma konusunda bir avantaj sağlayabilir. Materyalleri daha sonra gözden geçirebilirsiniz ve kayıttan izleme fırsatı sunar. Genel olarak dersler video ve podcastlerden oluşacağı için daha sonra dilediğiniz hızda dinleyebilirsiniz. Böylece kolayca not alabilir ve bir derse daha fazla zaman harcayabilirsiniz.

Maliyet açısından da online eğitim sistemleri oldukça kullanışlıdır. Çünkü hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Ulaşım ve kâğıt masrafları gibi harcamalarınız olmaz aynı zamanda çevreci bir yaklaşım sunar.

Kendi rahat öğrenme alanınızı yaratabilirsiniz. Evde öğrenirken, ders çalışma konusunda ihtiyaçlarınıza uygun ortamınızı kişiselleştirebilirsiniz. Dikkat dağıtıcı unsurları ortalıktan kaldırarak rahatlıkla derse odaklanabilirsiniz. Bununla birlikte ihtiyaç duyduğunuz tüm araç gereç de hemen elinizin altında olur ve derse ara vermek zorunda kalmazsınız.

Geleneksel bir sınıf ortamında, eğitmenle muhtemelen yalnızca belirlenmiş çalışma saatleri içinde veya belki dersten sonra birkaç dakika bire bir iletişim kurabilirsiniz. Online eğitim sistemi sayesinde çevrimiçi öğrenme deneyiminizi iyileştirmeye yardımcı olmak için ihtiyacınız olan geri bildirimi veya yardımı almak için e-posta, canlı sohbet veya telefon yoluyla eğitmenle iletişim kurabileceksiniz.

Tüm iletişim, tartışmalar ve eğitim materyalleri, daha kolay erişmenizi sağlayan bir veri tabanında ve e-postalarda saklanır. Böylece daha sonra ihtiyaç duyduğunuz tüm belgelere bir tıkla ulaşabilme imkânı sağlar.

Mekân kısıtlamasını da kaldıran uzaktan eğitim ile eğitim aldığınız kuruma yakın olmanız gerekmediğinden, eğitim hedeflerinize en uygun programı seçme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca yalnızca eğitim aldığınız konu hakkında değil dijital bileşenler hakkında da bir fikir sahibi olursunuz. Belli bir teknoloji aracı kullanmak, içerik yönetimi, uzaktan bağlanma konusunda hızlanmak Online eğitim ile mümkün olacaktır. Özgeçmişinize ekleyeceğiniz pek çok sertifikayı hızlı ve kısa sürede alabilirsiniz. Kariyer hedefinizde ilerlemenizde fayda sağlayacak bu sertifikalar farklı fırsatların da kapılarını açabilir. Ayrıca online eğitimler de hobi amaçlı derslerde verilmektedir. Öğrenmenin yaşı yoktur. Çalıştığınız işinizden farklı bir alanda kendinizi geliştirmek için uzaktan öğrenme yöntemi ile kolayca hobinize zaman ayırabilirsiniz.

Fiziksel olarak yüz yüze eğitime uygun olmayan, bedensel engeli bulunan kişiler için de online eğitimler büyük bir fayda sağlamaktadır. Geleneksel eğitim kurumlarına erişemeyen öğrenciler için pek çok online eğitim programı mevcuttur.

Uzaktan eğitim sistemlerinde tüm planlama ve disiplin yönetimi kendi elinizde olacaktır. Bu da potansiyel işverenler için sizi herhangi bir projeyle başa çıkabilecek, kendi kendine eğitim yürütme becerisi görecekleri için değerli olarak görülecektir. Günlük rutininize eleştirel düşünme becerilerini katmanızı sağlar. Bağımsız bir öğrenme ortamında eleştirel düşünme becerileri çok daha belirgindir. Yalnızca öğrenme materyali açısından değil aynı zamanda gününüzü nasıl planlandıracağınız konusunda da daha fazla karar ile karşı karşıya kalmanız açısından faydalıdır.

Farklı bölgelerdeki öğrenciler tarafından yeni fikirlere ve bakış açılarına maruz kalmak, eğitim deneyiminizi geliştirecek ve ayrıca sizi gelecekteki kariyer hedeflerinize hazırlayacaktır. Birçok kişi esnekliği nedeniyle online kurslara yönelir. Neredeyse her yerden öğrenmek, sizin veya ekibinizin fiziksel bir dersliğe gidip gelmek zorunda kalmadan kurslara devam etmesine olanak tanır. Yalnızca bulunduğunuz bölgeden değil dünyanın her yerinden katılıma açık geniş kitlelere ulaşan bir sistem kurulmuştur.

Bu noktada online eğitim platformu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan birincisi kesintisiz ve kolay kullanıma sahip bir ara yüz bulmaktır. Online eğitim sırasında motivasyonunuzun düşmemesi için pratik ve hızlı bir bağlantıya ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda ders materyallerinin geniş kapsamlı olması da işinizi kolaylaştıracaktır. Vedubox tüm uzaktan eğitim sürecinin sorunsuz ilerlemesi için alanında uzman bir ekipten oluşmaktadır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz demo talep etmek için tıklayınız: http://vedu.etgigrup.com.tr/demo-talep/ 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri