YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

online egitim

Online Eğitim Almak İçin 10 Sebep

Online eğitim kimilerine hala uzak ve zor gelse de birçok kurum ve kuruluş artık online eğitim sistemine adapte olmuş durumda. Çevrimiçi çalışmak ve öğrenmek zaman ve mekân kısıtlamasını ortadan kaldırmasıyla ön plana çıkıyor.

Online eğitim almak için en önemli sebeplerden biri evinizin rahatlığında öğrenmenize olanak tanıması. İyi bir internet bağlantısı ve oturum açabileceğiniz bir cihazınız olduğu sürece online eğitim sistemi kolayca kullanılabilecek bir ara yüze sahiptir. Aynı zamanda maliyet açısından da size olumlu bir geri dönüş sağlar. Çünkü kaliteli bir eğitim alırken aynı zamanda ulaşım ve eğitim materyali masraflarından tasarruf etmiş olursunuz.

Online Eğitim Nedir? Avantajlar ve Dezavantajlar

Online eğitim, dijital ortamda yer alan video, ses ve sunum dosyalarıyla beraber toplu bir eğitim materyali barındıran eğitim sistemidir. Online eğitimde öğrenciler bilgisayar, telefon ya da tabletle eğitime bağlanabilir ve bulundukları yerden hemen öğrenmeye başlayabilirler. Online eğitim platformu bu açıdan oldukça kullanışlıdır. Bu noktada kullanılan platformun tüm bu materyalleri eksiksiz olarak karşılaması ve kesintisiz bir eğitim sunması gerekmektedir.

 • Çevrimiçi eğitimler birçok ders seçeneği sunar. Kişisel gelişim ya da mesleki becerilere kadar her eğitimi kapsamaktadır.
 • İhtiyaca ve müsait olma durumuna göre esnetilebilmektedir. Zamanlamalar, kursu ne zaman ve nerede yapmayı seçerseniz size uyacak şekilde esnek bir şekilde ilerler. Kayıttan daha sonra dinleme olanağı ile bir canlı dersi kaçırsanız bile daha sonra izleyebilirsiniz.
 • Dünyanın her yerinden katılımı açıktır ve bir ağ bağlantısı ile evinizin rahatlığında birçok öğrenciyle tanışma/sosyalleşme fırsatı sunabilir. Dünya çapındaki herhangi bir kurum, belirli bir konuyla ilgilenenleri hedef alabilir, çünkü seyahat masrafları gibi engellerin önüne geçmektedir.
 • Tek bir tıklama ile online olarak öğretmenlerden, eğitimimizi ilerletmeye yardımcı olacak bireysel geri bildirimler alabilirsiniz. Yardım ve tavsiyeleri kolayca alabilir ve eğitiminize katkı sağlayabilirsiniz.
 • Çalışanlar için de oldukça kullanışlıdır. Online eğitim ile çalışan kişiler kendi işlerine uygun bir şekilde ders planlaması yapabilir. Bu bağlamda online bir kursa kaydolmak size yalnızca öğrenme esnekliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendi hızınızda öğrenebileceğiniz anlamına gelir.
 • Geleneksel eğitim yöntemlerine göre çok daha az maliyetlidir. Online kurslar daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ders kitapları gibi ders materyallerine erişim genellikle ücretsiz olarak sağlanır. Öğrencilerin ulaşım masraflarını da ödemelerine gerek yoktur.
 • Sağlık sorunları nedeniyle geleneksel ortamda başarıya ulaşamayan öğrenciler, çevrimiçi ortamlarda başarılı olabilirler.
 • Hepimiz çevreye yardımcı olmak ve küresel ısınma riskini azaltmak için karbon ayak izimizi azaltmaya çalışıyoruz. Çevrimiçi öğrenmek, bunu yapmanın harika bir yoludur.
  Eğitim almak için bir eğitim kurumuna gitmemek ve kullanılan kâğıt miktarını azaltmak sadece paradan değil çevreyi korumanıza da yardımcı olabilir.
 • Çevrimiçi öğrenmek, öğrencilerin işte ihtiyaç duydukları teknik becerileri geliştirmelerine yardımcı olabilir. Yeni beceriler, yeni yazılım paketlerini kullanma, çevrimiçi olarak derinlemesine araştırma yapma, tartışma forumları ve telekonferans gibi çeşitli biçimlerde çevrimiçi olarak etkin bir şekilde iletişim kurma becerisini de geliştirmektedir.

online-egitim-nedir

Halihazırda çalışıyorsanız, çevrimiçi eğitim almak kariyerinizi ilerletmenize yardımcı olacaktır. Hala öğrenirken uygulamaya başlayabileceğiniz özgeçmişinize sürekli olarak beceriler eklemenize olanak tanır. Önemli aile zamanını feda etmek, bir derse katılmak için işten erken çıkmak veya trafikle mücadele etmek artık zorunluluk değil. Ödevleri, hafta sonları veya gece de olsa, size uygun olduğunda yapabilirsiniz. Herhangi bir yerde çalışma avantajı ile online öğrenciler evde, bir kafede veya bir kütüphanede kursları tamamlayabilirler. Online öğrenmenin bu faydası, öğrencilerin kendilerine en uygun ortamda çalışmasına olanak tanır.

Geçmişte, belirli bir beceriyi öğrenmek veya belirli bir nitelik kazanmak istiyorsanız, bölgenizdeki kurumlarla sınırlıydınız. Online kurslar sayesinde artık herhangi bir yerdeki kursa canlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Çevrimiçi öğrenmenin bir başka avantajı da öğrenirken tam veya yarı zamanlı çalışabilmenizdir, yani aynı anda hem para hem de nitelik kazanabilirsiniz.

Ortalama bir öğrencinin dikkat süresi yaklaşık 15 ila 20 dakikadır. Geleneksel dersler genellikle en az bir saat sürer. Çevrimiçi öğrenmenin avantajı, derse dilediğiniz zaman ara vermenize izin vermesidir. Kendi hızınızda öğrenebilmenin faydası burada ön plana çıkmaktadır.

Bir bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı ile bir öğrenci hemen hemen her yerden öğrenebilir. Öğrenci ve kurum arasında sürekli bir iletişim portalı açıktır.

Online eğitim sistemi sayesinde, öğrenme materyalleri, öğretmenler ve birbirleriyle 7/24 etkileşim kurabilir. Kaynaklara masaüstlerinden, dizüstü bilgisayarlardan ve hatta mobil cihazlardan erişebilirler. İhtiyaç duydukları her şey her zaman parmaklarının ucunda.

Çoğu çevrimiçi kurs, maksimum zamanlama esnekliği sağlamak için eş zamansız olarak çalışsa da bazıları öğrencilerin belirli zamanlarda akranlarıyla çalışmasını gerektirmektedir. Bu nedenle bir eğitime katılmadan önce eğitimin içeriğinin iyice araştırılması gerekmektedir.

Çevrimiçi kurslar esneklik, kolaylık ve maliyet tasarrufu gibi birçok avantaj sunar. Günümüzde profesyoneller tarafından formüle edilmiş birçok yüksek kaliteli kurs bulunmaktadır. Son derece teknolojik bir toplumda rekabet etmek istiyorlarsa, tüm modern öğrencilerin çevrimiçi öğrenmeyi düşünmeleri gerekir. Birlikte online eğitim sistemi platformu önemli bir seçimdir. Vedubox tüm uzaktan öğrenme alanını kapsamaktadır. Uzaktan eğitim için ihtiyacınız olan tüm materyallere ve gereksinime sahibiz. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Online öğrenmenin nasıl eğitimin geleceği olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri