YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

egitim ve toplantilarinizi dijitale tasiyin

Eğitim ve Toplantılarınızı Dijitale Taşıyın

Eğitim ve iş hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Günümüzde teknolojinin bir şekilde entegre olmadığı herhangi bir meslek kalmadı. Ayrıca eğitim sisteminde de uzun zamandır kullanılan yansıtma teknolojilerinin yanı sıra son yıllarda online kurs ve online öğrenme yolları sıkça kullanılıyor. Dünya genelinde yaşanan pandemi sebebiyle ise online eğitim ve iş çözümlerine öncelik verilmeye başlandı. Yani artık eğitim ve iş toplantıları olabildiğince dijitale evriliyor.

Online olarak erişebileceğiniz eğitimlerin sayısı son dönemde zaten giderek artıyordu. Covid-19 salgını sonrasında ise online eğitim almak veya iş toplantılarını online olarak düzenlemek bir zorunluluk haline geldi. Bu durum pek çok eğitimin ve iş toplantılarının uzaktan da gayet verimli geçebildiğinin görülmesini sağladı. Uzaktan halledilebilen iş ve eğitimle ilgili temel işler kişilere pek çok kolaylık sağlıyor. Siz de eğitimlerinizi ve iş toplantılarınızı dijital ortama taşıyabilir, zamandan ve daha pek çok şeyden tasarruf edebilirsiniz.

Eğitimlerinizi Dijitale Taşımanın Avantajları

Kişisel gelişim veya iş geliştirme ile ilgili eğitimler mi düzenliyorsunuz? O halde bu tarz eğitimleri düzenlemenin ne kadar masraflı olduğunu ve ne kadar uğraştırdığını biliyor olmalısınız. Fiziksel ortamda düzenlenen günlük veya uzun dönem eğitimlerin pek çok harcama kalemi olur. Eğitmenlerin günlük ücretleri, eğitmenlerin eğitim boyunca giderlerinin karşılanması, bir yer kiralama veya ayarlama masrafları, Bulunan yerin kişi kısıtlaması gibi pek çok problemle karşılaşmanız mümkün. Üstelik düzenlediğiniz eğitimler başka şehirlerden gelen öğrenciler için çok daha büyük zaman ve para kaybına neden olabilir. Dolayısıyla fiziksel bir ortamda eğitim düzenleyebilmek için oldukça fazla çaba sarf etmeniz gerekir. Eğitimlerinizi dijital ortama taşımak size bu problemlerin pek çoğundan kurtaracaktır. Nasıl mı?

Öncelikle dijital bir ortamda eğitim verebilmek için bir mekan bulmanıza gerek yoktur. Size ait bir yeri ayarlamak veya yeni bir yer kiralamak gibi problemlerden kurtulmuş olursunuz. Kendiniz eğitim verecekseniz veya farklı eğitmenler ile bir eğitim organize edecekseniz eğitmenlerin bir masa ve bilgisayar dışında materyale ihtiyacı olmaz.

Uzaktan düzenlenen eğitimlerin en büyük avantajlarından birisi de katılımcı sayısının artırılabilmesi ve katılımcıların istedikleri yerden eğitime katılmalarıdır. Eğitime katılmak isteyen farklı şehirden kişiler ile ilgili herhangi bir ekstra sorumluluk almanıza gerek kalmaz. Hatta farklı ülkelerden de katılımcılara eğitim verebilirsiniz. Yani uzaktan eğitim tüm coğrafi engelleri ortadan kaldıracaktır.

Online Eğitim Sistemi, Uzaktan eğitim yazılımı

Eğitmenler ve katılımcılar için dijital ortamda eğitim almak pek çok teknolojik engeli de ortadan kaldıracaktır. Ekran paylaşabilme, Aynı anda birkaç sekme açarak pek çok farklı yer hakim olabilme gibi avantajların yanı sıra online testler gibi hızlı çözümler ile interaktif ve pratik bir eğitim ortamı tasarlayabilirsiniz.

Online ve canlı olarak gerçekleştirdiğiniz eğitimleri sonradan tekrar etmek üzere kayda alabilirsiniz. Bu tamamen eğitmenlere bağlı bir durum olsa da eğer herkes için uygunsa verilen online eğitimler kayda alınabilir böylece katılımcılar istedikleri zaman eğitimi yeniden dinleyebilme veya izleyebilme imkanına sahip olur.

Eğitim alan katılımcılar içinse eğitimi istedikleri ortamda, konforlu oldukları şekilde alabilmek gibi bir avantaj doğmuş oluyor. Üstelik online eğitimler veya kaydedilmiş eğitim videoları maliyeti düşük olması sebebiyle çok daha uygun fiyatlara alınabiliyor. Özellikle son dönemde örgün ve akademik eğitimlerin de online ortama taşınması online eğitime olan güvenilirliği artırdı ve katılımcılar da online eğitim almaya çok daha açık bakıyor. Yani eğitimlerinizi dijital ortama taşımanın tam sırası!

Peki Eğitimlerinizi Dijital Ortama Nasıl Taşırsınız?

Vedubox ile eğitimlerinizi dijital ortama taşımak çok kolay! Vedubox üzerinden eğitimlerinizi online olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi satış paketleri ile eğitim satışlarınızı da online olarak yapabilirsiniz.

Vedubox ile eğitimlerinizi online konferans şeklinde verebilirsiniz. Ayrıca Vedubox eğitimlerimizi satışını yapabileceğiniz online e-ticaret portalı/sitesi sunar. Bu sayede platformun satış ve üyelik yönetimi yapabilmenizi sağlayan kursiyer takibi, ödeme bilgileri, fatura bilgileri, takvim, eğitim atama, eğitim raporları ve daha bir çok özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Toplantılarınızı Dijital Ortama Taşımanın Avantajları

Toplantılar büyüklüğü fark etmeksizin tüm şirketler için bir zorunluluktur. Çoğu zaman şirketlerin ekiplerinin kendi içlerinde veya ekiplerin birbirleri ile sürekli iletişimde kalmaları gerekir. Bunun haricinde yeni müşteri edinmek, iş birlikleri sağlamak veya var olan dış partnerlerinizle de toplantılar yapmanız gerekir. Ancak tüm bunlar için her seferinde fiziksel olarak bir araya gelmek ciddi bir vakit ve maliyet kaybına neden olur. Aslında bu toplantıların büyük bir çoğunluğunu online olarak gerçekleştirerek pek çok sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle toplantılar için harcanan en önemli şey zamandır. Toplantı halinde olduğunuz ve işiniz ile ilgili bir çözüme ulaştığınız anlar haricinde toplantı yapabilmek için çok önemli bir problem aşmanız gerekir: Ulaşım. Toplantı yapılacak olan yere gitmek ve oradan geri dönmek genellikle çok büyük bir vakit kaybıdır. Özellikle trafiği bol olan şehirler için ulaşım süresi oldukça verimsiz geçirilen bir süredir. Online toplantılar ulaşım sıkıntısını tamamen ortadan kaldırır ve birkaç dakika içerisinde toplantı yapmak istediğiniz kişiler ile bir araya gelmenize olanak sağlar.

Toplantılarınızı dijital ortama taşımanın avantajlarından birisi de elinizde her zaman için daha fazla teknolojik imkan olacak olmasıdır. Çalışma alanınızda internete bağlanan herhangi bir cihaz ile gerçekleştireceğiniz toplantılarda işiniz ile ilgili tüm materyaller elinizin altında olacağı için unuttuğunuz herhangi bir şey olduğunda erişmeniz çok daha kolay olur. Sunmak istediklerinizi ekranınızı paylaşarak çok daha pratik bir şekilde katılımcılara gösterebilir, izlenmesi gereken sunum ve videolar için bu pratik yöntemi kullanabilirsiniz. Herkes ile aynı anda iletişime geçebileceğiniz için online hizmetlerden anında faydalanabilir ve vakit kaybını önlemiş olursunuz.

Online olarak gerçekleştirdiğiniz toplantılarda tıpkı eğitimlerde de olduğu gibi coğrafi dezavantajları ekarte etmiş olursunuz. Farklı şehirlerden veya ülkelerden çalışanlarınızı veya iş ortaklarınızı online bir ortamda rahatlıkla bir araya getirebilir ve bunun için ekstra bir vakit veya harcama yapmamış olursunuz.

Dijital ortamda toplantı yapmak çalışanlar için de oldukça rahat bir seçenektir. Çalışanlar internetin olduğu ve konsantre olabilecekleri herhangi bir mekandan, çoğu zaman daha rahat kıyafetler ile toplantıya katılabilirler. Bu da çalışanlar için verimliliği artıran, onlara esneklik sağlayan bir avantajdır.

Dijital ortamda toplantı düzenlemek fiziksel olarak bir araya gelmekten çok daha kolaydır. Aynı mekanda olmasanız bile birkaç dakika içerisinde toplantı organize edebilir ve internet aracılığı ile bir araya gelebilirsiniz.

Toplantılarımı Dijital Ortama Nasıl Taşırım?

Toplantılarınızı Vedubox ile tıpkı eğitimleriniz için olduğu gibi rahatlıkla dijital ortama taşıyabilirsiniz. Vedubox’ın Şirket için tasarladığı platform şirketlerin personelleri, bayileri, tedarikçileri ve müşterileri düşünülerek geliştirilmiştir. Online eğitim (LMS), toplantı ve webinar gibi özellikleri içermektedir. Bu sayede her bir şirket kendi online eğitimleri yanında toplantılarını ve görüşmelerini gerçekleştirmekte ve destek hizmetlerini de sunabilmektedir.

Vedubox’ı kurum içi toplantılar, satış görüşmeleri – sunumları, pazarlama webinarları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi çağımız dijital bir çağ ve pek çok şey dijital ortamda hızlı ve pratik bir şekilde halledilebiliyor. Dünya globalleşmeye devam ederken, coğrafi engellerin, vakit ve maddi kayıpların olmadığı dijital dünya da giderek önem kazanıyor. İşiniz ile ilgili pek çok şeyi daha fazla geç kalmadan dijitale taşımanın tam vakti! Üstelik tüm bu geçişler Vedubox ile çok kolay!

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri