YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

10populer

10 Popüler Öğrenme Yönetim Sistemi

Eğitimin dijitalleşmesiyle birlikte LMS sektörü yaygınlaşıyor. Bu yazıda en popüler öğrenme yönetim sistemi hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Ancak bunun öncesinde öğrenme yönetim sistemi nedir, birlikte hatırlayalım.

Öğrenme Yönetim Sistemi nedir?

Öğrenme yönetim sistemi (LMS) online öğrenme sürecini dijitale taşımak için tasarlanmış online platformdur. Kişilerin online eğitim derslerini ve programlarını oluşturmalarına ve yönetmesine yardımcı olur. Eğitmenler, hedeflerine ulaşmak için LMS kullanarak  online eğitimlerini tasarlabilir, yönetebilir ve raporlar hazırlayabilir.

Öğrenme yönetim sistemleri genellikle şu kitleler tarafından kullanılır:

 • Özel ders veren kişiler,
 • Özel ve devlete bağlı eğitim kurumları,
 • Eğitim veren tüm şirket ve organizasyonlar.

Özellikle Covid-19’un patlak vermesinin ardından, eğitim sektrü de dahil olmak üzere her şey dijitale doğru evrimleşti. Bu nedenle iyi tasarlanmış öğrenme yönetim sistemleri kişiler ve kurumların online eğitim ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak üzere ön plana çıktı. 

10 Popüler Öğrenme Yönetim Sistemi 

Bu yazıda, eğitim amaçlı hizmetler sunan en popüler öğrenme yönetim sistemi seçeneklerini inceleyeceğiz. Kullanacağınız öğrenme yönetimi aracını seçmeden önce seçenekleri iyi değerlendirmenizi öneririz. 

1. SAP Litmos

SAP Litmos, pazarın en güvenilir online okul uygulamaları arasında yer alıyor. Hedefli öğrenme, optimize edilmiş müşteri deneyimi ve iyileştirilmiş temel performans göstergeleri sağlıyor. Tamamlanan 1 milyardan fazla kursla SAP Litmos, çeşitli sektörlerde her türlü eğitim için kullanılabilecek güçlü bir LMS seçeneği.

2. Docebo

Docebo, kurs geliştirmeden değerlendirmesine kadar tüm öğrenme süreçlerinde size yardımcı olacak bir platform çözümü sunuyor. Yüksek yapılandırılabilirliği, hızlı içerik oluşturma özelliklerinin yanı sıra eğitmenler için çok işlevli olması nedeniyle tercih ediliyor.

3. TalentLMS

Bir popüler öğrenme yönetim sistemi arıyorsanız, TalentLMS çevrimiçi eğitim programları geliştiren ve yöneten birçok kullanıcısıyla iyi bir seçenek olabilir. TalentLMS, içerik oluşturma, eğitim yönetimi ve raporlama için ölçeklenebilirlik sunan esnek bir çevrimiçi kurs yönetimi platformudur. Kullanıcılar için çok kuruluşlu bir yapıyı, mobil erişilebilirliği ve eğitim ölçümlerini destekler.

4. SkyPrep

SkyPrep, otomatikleştirilmiş eğitim, optimize edilmiş uzaktan eğitim ve gelişmiş öğrenci üretkenliği sağlar. Daha iyi bir öğrenme deneyimi arayışındaysanız çevrimiçi kurslarınızı yönetmek için SkyPrep’i deneyebilirsiniz.

5. Cornerstone OnDemand

Cornerstone, işletmelerin hedeflenen kişileri doğru çözümler ve deneyimlerle işe almalarına, yönetmelerine ve onlarla bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir LMS. Diğer birçok sektörün yanı sıra, Cornerstone eğitim amaçlı faaliyet gösteren bireyler veya kurumlar için geliştirme ve daha iyi performans sağlıyor.

6. Blackboard

Blackboard, kullanıcıları için çeşitli işlevler ve hizmetler sunan çevrimiçi okul uygulamalarından biri. K-12 eğitim kurumları için test ve değerlendirme amaçlı çalışmaları destekliyor.

7. LearnUpon LMS

LearnUpon LMS, müşteri odaklı stratejileri yüksek etkili öğrenme fırsatlarıyla birleştiren popüler öğrenme yönetimi sistemleri arasında kullanıcı dostu bir seçenek. Bulut tabanlı çözümü, kursu kolayca kurmanıza ve sorunsuz bir şekilde uygulamanıza olanak tanıyor.

8. Accord LMS

Accord LMS, kurumlar ve işletmeler için esnek öğrenme yönetimi sunan bir başka e-öğrenme platformu. Otomatik kurs kaydı, planlı raporlama, kişiselleştirilmiş öğrenim programları ve adil fiyatlandırma politikası, Accord LMS’nin size sunduğu özellikler arasında öne çıkıyor.

9. CD2 Learning

CD2 Learning, kullanıcıyı odağına alan özellikleri ve özelleştirilebilir öğrenme yolları aracılığıyla yeni nesil oyunlaştırma, kişiselleştirilmiş öğrenme yönetimi ve sosyal işbirliği sağlayan kurumsal bir öğrenme platformudur.

10. Bridge LMS

Hepsi bir arada bir öğrenme ve performans yönetimi platformu olan Bridge, öğrencilerinizle aranızda köprü kurmayı ve onların bilgilerini artırmanızı sağlıyor. Bridge LMS, öğretim ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış ve öğrenme hedeflerinize göre özelleştirilmiş ilgi çekici öğrenimi destekliyor.

Hepsi Bir Arada LMS: Vedubox

Popüler öğrenme yönetim sistemleri, online eğitimdeki birçok ihtiyacı karşılayabilir. Ancak bir ürünün popüler olması, sizin için en iyisi olduğu anlamına gelmez. En iyi LMS’i seçmek, kendi ihtiyaçlarınızı dikkate almayı gerektirir. Bu nedenle size bir de Vedubox’tan söz etmek istiyoruz.

Vedubox, eğitim için tüm dijitalleştirilmiş görevleri bir çatı altında toplamak ve düzenlemek için çok dilli ve eksiksiz bir LMS sağlıyor. Bulut tabanlı bir LMS olarak, öğrencilerinizi etkileşimi destekleyen bir ortamda eğitmek, onlarlarla iletişim kurmak ve onları kendi aralarında sosyalleştirmek için etkili ve ölçülebilir bir çözüm ortaya koyuyor.

Hepsi bir arada özelliği ile öne çıkan bir LMS olarak Vedubox, birçok şirket ve kurum için eksiksiz bir sanal okul olarak kapsamlı kullanım özellikleri sunuyor. Vedubox’ın kullanımı kolay öğrenci deneyimi ve akıllı yönetim araçları, eğitmenlerin öğrenim planlarını kolay ve etkili bir şekilde düzenlemelerine yardımcı oluyor. 

Vedubox’ın sade, güçlü, modern ve yenilikçi öğrenim deneyimi, geleneksel öğrenim yönetimi sistemlerinden çok daha gelişmiş bir deneyim sunarak fark yaratıyor. Gelişmiş eğitim teknolojisi ile eğitmenler, doğru bir dijital öğrenme deneyimi sunarken yüksek etkili bir raporlama aracıyla öğrenme sürecini izleyebiliyor. Gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile Vedubox, yapay zeka destekli öğrenme sunmanıza, çekici içerikler oluşturmanıza, tüm öğrenme sürecini yönetmenize ve öğrenme etkisini ölçmenize olanak tanıyor.

Vedubox, kullanıcılar içinse mobil, sosyal ve eğlenceli bir eğitim deneyimi vadediyor. Vedubox aracılığıyla siz de öğrenme yolunuzu planlayabilir ve modern eğitim çözümlerini keşfetmek için kursunuzu başlatabilirsiniz. 

En önemli LMS özellikleri birlikte

Vedubox, ek altyapı gereksinimini ortadan kaldırmak için canlı planlama, içerik geliştirme, sınav yönetimi ve eksiksiz LMS özelliklerinden oluşan entegre, esnek bir öğrenme platformu ihtiyacını gideriyor. Sistem; Google Cloud, Microsoft Azure, Zoom ve Vimeo’nun bulut hizmetlerine dayalı olduğu için öğrenmede ölçek, erişim ve tutarlılık sağlıyor.

Vedubox’ın çoklu portal işlevi ile iş akışlarını büyük bir kapasite ile ölçeklendirebilir ve yönetebilirsiniz. Öğrencilerinizi, çalışanlarınızı veya müşterilerinizi eğitmek için kişiselleştirilmiş öğrenme ortamları geliştirebilirsiniz. 

Vedubox’un en sevilen özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Bulut tabanlı bir LMS olarak her yerden ve her zaman kolay erişim
  • Mobil ve kendi hızında öğrenme deneyimi
  • Daha sonra görüntülemek üzere kaydedilebilen canlı video özelliği
  • Geniş kitlelere uygun teknik altyapıya sahip video konferans özelliği
  • Farklı öğrenme stillerine hitap eden belgeler, videolar ve ses gibi içerik paylaşımı
  • Farklı türde sorular içeren sınav özelliği
  • Daha verimli bir eğitim için ilerleme takibi
 • Raporlama ve Sertifikasyon
  • Kağıt israfını önlemek için belge kaydı
 • Kurs satışı ve güvenli ödeme
 • Platform içinde veli ve öğrenci toplantıları
 • Benzersiz ihtiyaçlarınız için özelleştirilebilir LMS
 • Ekstra araçlara veya uygulamalara duyulmadan online eğitim imkanı

Vedubox hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için en iyi LMS’i bulmak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri