YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

Uçuş Okulları Vedubox’tan Nasıl Faydalanabilir?

Vedubox hepsi bir arada öğrenme platformu birçok farklı sektörden şirket ve kurum tarafından tercih ediliyor. Bunlar arasında havacılık sektöründen kurum ve şirketler de bulunuyor. Türkiye’de havacılık sektöründeki lider uçuş okullarından olan Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi, ERAH Havacılık Akademisi, UTEK Uçuş Okulu, Girne Amerikan Üniversitesi – Pilotaj ve Hezarfen Uçuş Okulu gibi uçuş akademileri de eğitim platformu olarak Vedubox’ı tercih ediyor. 

Peki uçuş okulları Vedubox’tan nasıl faydalanıyor? Havacılık sektörü ve uçuş okulları için Vedubox’ın hangi özellikleri öne çıkıyor?

Uçuş Okulları Vedubox’ı Hangi Amaçlarla Kullanıyor?

Uçuş Okulları için Vedubox’ı tercih eden eğitim kurumları, Vedubox’ı kendi personellerini ve uçuş okullarında eğitim alacak pilot adaylarını (ATPL, PPL, veya CPL lisansları için), kabin memuru adaylarını, drone ve İHA operatörlüğü gibi ticari veya hobi amaçlı lisanslı eğitim almak isteyen öğrencilerini-kullanıcılarını SHGM mevzuatına uygun olarak senkron ve asenkron eğitimler ile yetiştirmek, canlı derslerini yürütmek ve sınav yapmak için kullanıyor. Senkron eğitim canlı ders anlamına gelirken asenkron eğitim ise ders dışı vakitte LMS yoluyla paylaşılan video, interaktif içerikler veya PDF ve PPT dosyalarıdır. 

Uçuş Okulları Vedubox’ın Hangi Özelliklerini Kullanıyor?

Vedubox’ın birçok özelliği uçuş okulları için tercih sebebi. Bu özelliklerin neler olduğuna bir göz atalım.

1.Zoom Oturumlarının Vedubox’a Otomatik Aktarılması

Vedubox, Zoom üzerinden geliştirilmiş, Zoom’un eğitim açıklarını kapatarak daha kapsamlı canlı ders imkanı sunan Vedubox Live platformuna sahiptir. Vedubox Live sayesinde sistemdeki takvime ders atayabilir, atadığınız dersin canlı oturum süresini, türünü (webinar, normal canlı ders vb.) belirleyebilir, kullanıcılara ders saati yaklaştığında SMS gönderebilir, Vedubox Live üzerinden Zoom oturumunun linkini paylaşabilirsiniz. Uçuş okulunuzun derslerini Vedubox Live aracılığıyla Zoom üzerinden yaptığınızda ders kayıtları sisteme otomatik olarak aktarılacaktır. Bu aktarım iki farklı türde yapılmaktadır:

a) Standart Görünüm: Ders eğitmeninin ve paylaşılan ekranın kaydının olduğu görünüm modu.
b) Galeri Görünümü: Derslere hangi kullanıcıların katıldığının görüntüleriyle birlikte takip edilebileceği görünüm modu.

Özellikle b maddesinde belirtilen aktarım şekli, uçuş okullarındaki denetlemelerde önemli bir özellik olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca dersler istendiği zaman tekrar izlenebiliyor. 

2.Veri Kaydı ve Takibi

Vedubox ile kullanıcıların Zoom üzerinden yapılan derslere katılım sürelerini kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Bunun yanında kullanıcıların derslere katılıp katılmadığı, derste ne kadar süre kaldığı, derse nereden katıldığı gibi verilere de Vedubox üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Vedubox’ın gelişmiş canlı modülüyle kullanıcıların minimum derste kalma süresi zorunluluğu kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz. 

Ayrıca Vedubox üzerinden kullanıcılarla link paylaşmaya ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde Zoom ile entegre ders oturumları oluşturulabilirsiniz. Katılımcılar sistemdeki derslere direkt olarak Vedubox üzerinden bağlanmakta ve böylece tamamen güvenli ve sorunsuz dersler gerçekleştirilmektedir.

3. SHGM Mevzuatıyla Uyumlu Eğitim Süresi

Farklı eğitimler için SHGM mevzuatında belirlenmiş asgari eğitim süreleri bulunur. Vedubox’a eklediğiniz eğitimlerde asgari süreyi belirleyerek SHGM mevzuatında belirtilen sürelere uygun sürede eğitimler verebilirsiniz. Örneğin minimum 12 saat eğitim alınmasını gerektiren bir programda öğretilmek üzere 6 içerik bulunuyorsa, içerik başı eğitim süresini 2 saat olarak ayarlayarak kullanıcıların toplamda 12 saatlik eğitim süresine ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların eğitimi tamamlama sürelerine ayrıntılı eğitim raporundan erişebilirsiniz. 

4.Entegre Sınav Sistemi

Bir kullanıcının eğitimdeki ilerlemesini veya eğitimi tamamlamaya hak kazanıp kazanmadığını genelde sınav yoluyla ölçeriz. Vedubox’ta kullanıcılarınıza çalışma testleri ve sınavlar uygulayarak ilerlemelerini görebilir, bu sınavların ayrıntılı raporlarını alabilirsiniz (hangi kullanıcı hangi içerikte, hangi testten kaç puan aldı gibi). Bu işlemlerin tamamını Vedubox üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bunun yanında, test oluştururken sistemin kategori ve seviyeye bağlı olarak rastgele sorular sormasını sağlayarak kullanıcılara uçuş sınavlarına gerçekçi hazırlık deneyimi sunabilirsiniz.

5. Kullanıcılarla İletişim

Vedubox’ta oluşturduğunuz eğitimlere kayıtlı bütün kullanıcıların iletişim bilgileri sisteminizde bulunur. Sisteme yeni içerik yüklenmesi, yeni test oluşturulması gibi sizin belirleyebileceğiniz önemli durumlarda Vedubox’ın özel bildirim sistemi ile kullanıcılara otomatik mail ve/veya SMS gönderme talimatı verebilir, böylece kullanıcıların sistemdeki yeni etkinlikleri kolayca takip edebilmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Vedubox’ta bulunan takvim ile canlı eğitimleri kolayca planlayabilirsiniz.

6. Platform İçi Satış

Vedubox birçok farklı özelliği bir arada barındıran tek bir sistemdir. Vedubox’ın kendi modülünde yer alan Online Satış Portalı ile tüm eğitim paketlerinizi, canlı eğitimlerinizi ve sınavlarınızı sistem üzerinden kolay bir şekilde satışa sunabilir, eğitim vermenin yanında ek gelir elde edebilirsiniz.

Siz de yukarıda sıraladığımız özelliklerden faydalanmak ve Türkiye’nin en prestijli uçuş okullarının kullandığı sistem olan Vedubox’ı 14 gün ücretsiz denemek için bu adresi ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçmek için bu adresteki iletişim kanallarından sorularınızı iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri