YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

Şirketler İçin Hepsi Bir Arada Online Eğitim Platformları Nedir?

Şirketler için online eğitim platformları yaygın olarak kullanılıyor. Pek çok şirket, müşterilerini, bayilerini ya da çalışanlarını eğitmek için online eğitim platformlarını tercih ediyor. 

Şirketlerdeki pek çok görev gibi, eğitim de dijitale taşındı. Ancak online eğitim çok sayıdaki avantajının yanında bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Bu zorlukları aşmak içinse, şirketler için online eğitim platformları, öğrenme sürecini etkisine ve eğitim yönetimine katkıda bulunuyor. 

Şirketler için hepsi bir arada online eğitim platformları nedir?

Bir şirketin eğitim için ihtiyaç duyabileceği tüm özellikleri bir araya getirerek online eğitim pazarında fark yaratırlar. Online eğitim vermek için sayısız platformdan fayfalanabilirsiniz. Ancak bunların çoğu entegre ve kullanıma hazır canlı eğitim ve online test ve sınav özelliklerini sağlamakta başarısız olur. Eğitiminiz sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz diğer modüllerse otomatik analiz ve raporlar ve katılımcının başarısına göre sertifikalandırma. 

Sanal öğrenme platformunuz bu özellikleri kapsamadığında üçüncü parti uygulamaları kullanmanız gerekir. Bu da daha fazla iş yükü ve harcama anlamına gelir. 

Diğer taraftan, şirketler için hepsi bir arada eğitim platformları tüm süreçleri yönetmek için gerekli tüm özellikleri kapsar. Bunun sonucu olarak da ekstra çaba harcamadan ve ekstra masraf yapmadan kendi online akademinizi kurmanızı sağlarlar.

En iyi kurumsal öğrenme platformları size nasıl yardımcı olur?

Her şey elinizin altında ve kullanıma hazırken, size yalnızca eğitici içeriğinize odaklanmak kalır. Global olarak tercih edilen şirketler için hepsi bir arada eğitim platformu Vedubox Premium’a birlikte göz atalım.

Vedubox Premium üç temel Vedubox ürününü bir araya getiriyor: Vedubox Live, Vedubox LMS ve Vedubox Exam. Burada LMS nedir sorusuna verdiğimiz cevabın sanal öğreme platformu ile aynı olmadığını görüyoruz. Live Exam’in de sisteme eklenmesiyle eksik parçalar bir araya geliyor ve Vedubox Premium hepsi bir arada bir platform oluşturmayı başarıyor.

Kendi kurumsal kimliğinizi kullanmanıza da izin veren böyle bir platform sayesinde kendi kurumsal akademinizi tek üyelikle kurmanız mümkün.

Vedubox Premium’la neler yapabilirsiniz?

Eğitiminizi dakikalar içinde oluşturun.

Sistem, farklı konularda kişiselleştirilmiş online eğitimler oluşturmanıza izin verir. Farklı departmanlar için farklı eğitimlere ihtiyacınız varsa, bu çok kolay. Hazır eğitim içeriğiniz mı var? Bunları sisteme yükleyin ve kitlenize eğitim vermeye başlayın. İçeriğiniz online eğitim için hazırlanmadıysa, zaman kaybetmemek için kolayca dijitale dönüştürebilirsiniz.

Şirketler için online eğitim platformlarında çok sayıda eğitim oluşturdunuz diyelim. Bunları kategorize ederek farklı hedef kullanıcılarla eşleştirebilirsiniz. Buna ek olarak, belli eğitimleri belli kişilere özgün hedeflerle sunmanız da mümkün.

Kullanıcılarınızla kaynak paylaşın.

Her bir eğitim, eğitim başlığı altında kendi kaynaklarına sahip olabilir ya da şirketler için online eğitim platformları içindeki tüm kullanıcılara erişim vererek genel bir kütüphane oluşturabilirsiniz. Bu, çalışanlara şirket kültürünü öğretmek ve onları sektöre dair güncel tutmak için çok faydalı.

Canlı dersleri otomatik olarak kaydedebilir ve bunları eğitim materyallerine veya kütüphaneye ekleyerek yeniden izlenmesine izin verebilirsiniz. Eğitimi desteklemek için daha fazla videonuz varsa bunları kolayca ekleyip paylaşabilirsiniz. Yalnızca videolar değil, PDF, MS Word, infografik, sunum gibi çeşitli formatlardaki kaynaklarınızı da paylaşabilirsiniz.

Farklı platformlar, uygulamalar ve eposta trafiği ile uğraşmayın. Bunun yerine tüm eğitim kaynaklarını tek platformda organize edin ve yönetin. 

Çalışanların ilerlemesini takip edin.

Eğitimin bir parçası da değerlendirme ve kullanıcıları takip etmedir. Öğretmeye başladığınızda, kullanıcıların katılımını ve başarısını bilmeniz gerekir. Şirketler için hepsi bir arada online eğitim platformlarıyla, yoklama, dersler ve ödevler, başarı ve ilerlemeye dair rapor alabilirsiniz. İsterseniz başarılı çalışanlarınıza sertifika vererek onları motive edebilirsiniz. 

Raporlama ve analiz özelliği etkileşimin izini sürmeyi de kapsar. Çünkü forumdaki tartışmalara katılıp katılmadıklarını, zorunlu olmayan testleri alıp almadıklarını görebilirsiniz. Böylece çaba harcamadan düzenli ve otomatik raporlarla sürekli bilgiye erişebilirsiniz.

Kolay kullanım ve erişim sağlayın.

Büyük bir topluluğa eğitim veriyorsanız herkesin teknolojiden anladığını varsayamazsınız. Kullanıcı dostu bir arayüz, kullanıcıların sistemde neler olup bittiğini anlamalarını ve aldıkları etkiyi maksimuma çıkarmayı kolaylaştırır. Eğitim platformunu müşterilerinize vereceğiniz eğitimler için kullanacaksanız bu kritik öne taşır. Müşteriler, bilgiye her zaman en kolay şekilde erişmek isterler.

Ancak, tek konu kolay kullanım değil. Teknoloji çağında farklı cihazları ve değişen müsait saatleri de göz önünde bulundurmanız gerekir. Vedubox Premium’daki içeriğinize kullanıcılarınız istedikleri cihazdan ve istedikleri zaman ulaşabilirler. Böylece, kendi iş akışlarıyla eğitimi dengelemelerine yardımcı olabilirsiniz. 

En iyi online kurumsal öğrenme platformları şirketinizin öğrenme sürecini yönetmenize yardımcı olur. İhtiyacınız olan her şeyi tek platformda bir araya getirerek işlerinizi kolaylaştırır, kaliteden ödün vermeden zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlarlar. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri