YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

Öğrenmenin önündeki engeller kalkıyor: Self- Paced Learning

Öğrenmenin önündeki engeller kalkıyor: Self- Paced Learning

Kurumsal eğitmenlerin çalışanların performanslarını geliştirmeyi, çalışanların yetenek ve becerilerinin geliştirilmesiyle ilişkilendiriyor. Aynı zamanda rekabete karşı başarılı olmak için organizasyonlar kurumsal eğitimlerin faydasını göz ardı etmemelidir. Eğer ki organizasyonunuzda Vedubox (www.vedubox.com) sistemini kullanarak e-öğrenme sistemi kullanarak düşünüyorsunuz, önünüzdeki ilk seçenek ‘’Self -Paced Learning’’. Self-Paced Learning kısacası kendi kendine öğrenme anlamına geliyor. Bu öğrenme methodu sayesinde öğrenenler eğitmenin uygunluğuna bağlı kalmadan eğitimlerini alabilirler. Peki kurumsal eğitimler için neden ‘’Kendi Kendine Öğrenme sistemini’’ tercih etmeliyiz ?

 

1)Kolaylık
Kendi kendine öğrenme sistemi sayesinde eğitim alacak kişiler zaman veya mekan sınırlamasına bağlı kalmaksızın istedikleri zaman ve yerde eğitim alabilirler. Bu sayede çalışanlar iş ve eğitim arasındaki dengeyi sağlayabilirler. Aynı zamanda klasik eğitim yönteminin problemi olan derse katılamama durumunda eğitimden geri kalma problemi çözülecektir.
2) Planlama problemini için çözüm
Klasik eğitim yönteminde çok fazla sayıda insana eğitim için toplamayı planlamak ciddi bir problemdir. Fakat kendi kendine öğrenme methodu sayesinde planlama, tekrardan planlama veya iptal etmek gibi problemler tamamen ortadan kalkacaktır.
3)Maliyet düşüklüğü
Kendi kendine öğrenme yönteminde sadece iki çeşit masraf vardır: eğitmen masrafı ve teknoloji masrafı. Bu da kurumlar için maliyetlerin ciddi derecede düşmesine olanak sağlıyor.

4)Farklı öğrenme stilleri ve ihtiyaçlarıyla uyumluluk
Bilindiği üzere insanlar farklı öğrenme stillerine sahiptir. Bazı insanlar bir defada anlarken, bazıları birkaç defa dinleyerek konuyu kavrayabilirler. Kendi kendine öğrenme yöntemiyle beraber öğrenenler eğitimleri diledikleri kadar izleyebilirler.
5)Etkili öğrenme
Gerekli imkanlar sağlandığı taktirde, insanların kendi kendilerine daha etkili bir şekilde öğrenmeye eğilimi vardır. Çünkü insanlar öğrenmenin zorluğuna ve içeriğine göre program yapıp zamanlarını ayırabilirler. Aynı zamanda teknoloji sayesinde kullanılan görsel içerikler ve grafikler öğrenme sürecinin daha etkili bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

 

5)Ölçeklenebilirlik ve Tekrardan kullanılabilirlik
Kendi kendine öğrenme yöntemi kurumlara ölçeklenebilme imkanı sağlamakladır. Yani kurumlar oluşturdukları eğitime istedikleri kadar kişi ekleyebilirler. Bir defaya mahsus oluşturduğunuz kaliteli içerik, müfredat ve materyallere sahip bir eğitim programını istediğiniz kişilere (kurum çalışanları, müşteriler, bayiler vs.) uygulayabilir ve şirket için yıllarca kullanabileceği bir yatırım haline getirebilirsiniz. Aynı zamanda günceli takip etmek için kolay bir şekilde eğitiminize ekleme ve çıkarmalar yapabilirsiniz.
www.vedubox.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri