YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

vedubox video konferans ekran

Kurumlar Video Konferans İle Nasıl Güçlenir?

Kurumlar Video Konferans İle Nasıl Güçlenir?

Kurumlar Video Konferans İle Nasıl Güçlenir?

Birbirine dijital ağlarla bağlanmış bir dünyada yaşıyoruz. İstediğimiz yerden, istediğimiz zaman, internet aracılığıyla birbirimize ulaşabiliyoruz. Bu erişim, kurumlara büyük bir zenginlik sunuyor: Video Konferans.

Video konferansı basitçe, iki veya daha fazla yerle, eş zamanlı olarak görüntülü konuşmayı sağlayan bir teknoloji olarak tanımlayabiliriz. Bu teknolojiyi kullanan şirketlerin %94’üne göre, video konferanslar aracılığı ile gerçekleştirilen online toplantılar sadece maliyeti düşürmekle kalmıyor aynı zamanda verimliliği de artırıyor.

Peki gerçekten video konferans avantajlı bir teknoloji mi? Kurumların bu teknolojiyi kullanmalarındaki sebep ne? Video konferans hangi konularda çözüm sağlıyor?

Para ve zaman kazanın

Video konferansın kurumlar tarafından çokça tercih edilmesinin en önemli sebebi, seyahat masraflarını ortadan kaldırması. Araştırmalara göre, video konferansı tercih eden şirketler seyahat maliyetlerinden %30 oranında bir tasarruf sağlıyor. Bu da günümüzde video konferansı şirketlerin ayrılmaz bir parçası haline getiriyor.

Ayrıca, kaza, rötar, otel işlemleri ve hava koşulları gibi faktörler, şirketlerin zaman kaybetmesine ve çalışanların motivasyonlarını yitirmesine sebep oluyor. Video konferans ise bu gibi sorunların önüne geçtiği için şirkete zaman kazandırıyor, haliyle bu da şirkete verimlilik olarak geri dönüyor.

Kurumunuzdaki verimliliği artırın

Video konferans sayesinde şirketlerin %94’ü, aynı zamanda iş verimliliklerinin de büyük oranda arttığını söylüyor. Bunun sebebi ise gayet basit. Video konferans, kurumlar arası ya da kurum ile kullanıcı arasındaki iletişimi hızlı ve pratik hale getirir. Kolay dosya paylaşımı ve interaktif iletişim imkanları gibi diğer özellikler bir araya geldiğinde iş verimliliklerini büyük oranda arttırırlar.

Bu sayede, iş ve çalışan verimliliğini artırmak isteyen şirketler ya da kurumlar, video konferans ile dijital ve pratik bir çözüm elde etmiş olurlar.

Coğrafi sınırları video konferans ile ortadan kaldırın

Web ağlarıyla örülmüş dijital dünyamızda, video konferans aracılığıyla yurt dışındaki herhangi bir ofise ya da çalışana rahatça bağlanabilirsiniz. Küresel şirketlerin %16’sının tamamen uzaktan çalıştığı bir dünyada, video konferans teknolojisi, coğrafi sınırları ortadan kaldırır. Aynı zamanda bu şirketlerle iletişim kurmamızın da anahtarı haline gelir.

İnsanlarla kolay ve etkileyici bir iletişim kurun

İletişim kurduğunuz insanın vücut dilini ve yüz ifadesini görmek, daha hızlı ve daha etkili bir şekilde işbirliklerinde bulunmanızı sağlar. Bu nedenle görüntülü görüşme imkanı sunan video konferanslar sayesinde, oturduğunuz yerden çok daha güçlü bir iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca, video konferansta bulunan insanların, kendilerini ait hissettikleri alanlardan (ev, ofis, kafe vs.) toplantıya katılması, toplantı sırasındaki iletişimi daha samimi bir seviyeye taşır.

Dijital iş gücünüzü geliştirin

İçinde bulunduğumuz dijital çağda, video konferans size sadece para ve zaman kazandırmaz, ayrıca dijital iş gücünüzü etkinleştirmenizi de sağlar. Çalışanların ya da kurumların kendi aralarında gerçekleştirdikleri video konferans deneyimleri, ekiplerin karar vermesini hızlandırır. Küresel olarak işbirliği yapma yeteneklerini geliştirir.

Müşteri memnuniyetini artırın

Şirketlerin ya da kurumların video konferansı tercih etmelerindeki bir diğer sebep, ya da diğer sebeplerin en güçlü sonucu: Müşteri memnuniyeti. Her türlü kurumsal faaliyetin dijitalleştiği bu çağda, video konferans sayesinde rakiplerinizin bir adım önünde olmak, size müşteri memnuniyeti olarak geri dönecektir.

Kısacası;

  • Para ve zaman kazanmak,
  • toplantıları hızlıca sonuca bağlamak,
  • iş verimliliğini artırmak,
  • kesintisiz ve limitsiz bir iletişim aracına sahip olmak, hem kurum içi memnuniyeti hem de müşteri memnuniyetini artırır.

Hangi video konferans sistemini tercih etmelisiniz?

Bir video konferans sisteminin en önemli özellikleri arasında çok sayıda katılımcının görüntü ve ses kalitesi kaybı olmadan farklı noktalardan toplantıya katılabilmesi, toplantının kaydının yapılabilmesi, gelişmiş ekran paylaşımı ve raporlama yer alır. Sunduğu kullanım çeşitliliği ve kolaylığı ile bulut tabanlı bir video konferans sistemi tercih etmeniz gerekiyor. Bulut tabanlı video konferans sayesinde kurumlar hızlı, pratik ve ekonomik iletişimin anahtarını elde ediyor.

www.vedubox.com’un entegre sistemi, video konferanslarınıza sunum yapma ve interaktif katılım sağlama imkanı kazandırarak iletişimi güçlendiriyor.

Siz de deneyin. Kuruluma gerek yok. Hemen kullanmaya başlayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri