YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

corporate kucuk

Kapsayıcı Bir Çözüm Ortağı Olarak Online Eğitim Platformu

Online eğitim platformları çok fazla seçenek sunması, yüz yüze eğitimden daha kapsayıcı ve dinamik olması dolayısıyla şirketler tarafından tercih ediliyor. İstatistiklere göre Amerika’daki şirketlerin %77’si online eğitim platformlarını çalışanlarının performanslarını ve üretkenliğini ve iş sürdürülebilirliğini arttırmak için kullanıyor.

Online eğitim programları şirket içi eğitim, çalışan veya işe yeni başlayan eğitimleri için ideal. Peki online eğitim şirket ve şirket çalışanları için neden önemli hale geldi, online eğitim platformlarının çalışanların performansına etkisi nedir? Gelin bu soruların cevaplarından birkaçına birlikte göz atalım.

Sistematik online eğitimin avantajından yararlanın

Online eğitim platformlarında eğitmen; videolar, mesajlar, oyunlar ve mini sınavlar aracılığıyla kullanıcı ile sürekli iletişim halinde olabiliyor. Online eğitim materyalleri hem eğitmen hem de kullanıcı tarafından sürekli erişilebilir durumda. Böylece kullanıcı; eğitmen ve kursun içeriği ile daha sistematik bir ilişki kurabiliyor.

İnsanların %67’sinin görsel zekaya sahip olduğu da düşünülürse video ve mini sınavlar gibi görsel materyaller ile eğitim almak çalışanlardaki yeni bilgiyi akılda tutma oranını arttırıyor.

Öğrenme süreci ise çok aktif olduğu ve birden fazla duyuyla zenginleştirildiği için kullanıcılar işleri hakkında öğrendikleri bilgileri hafızalarında daha uzun süreler tutabiliyorlar.

Esnek online eğitim platformu size ayak uydurur

Online eğitim platformlarında, kullanıcı kurs içeriklerine günün herhangi bir saatinde ulaşabiliyor. Yani kullanıcı yüz yüze eğitimde olduğu gibi gününü eğitime göre ayarlamak zorunda kalmıyor, tam tersi eğitimi gününe göre ayarlayabiliyor. Bu esneklikle beraber kullanıcılar işlerine devam edip aynı zamanda eğitim alabiliyorlar.

Yüz yüze eğitimden farklı olarak online eğitim platformları; materyalleri günün herhangi bir zamanında, eğitimden günler sonra bile tekrar tekrar okuyabilme ve pratik yapabilme imkânı sağlıyor. Dolayısıyla öğrenilen yeni bilgiler daha kalıcı olabiliyor.

E-eğitim programı ile yeni çalışanlarınız daha uyumlu

Birçok şirket için çalışanların işe ve birbirlerine uyumu ile alakalı eğitimler çok önemli. Çünkü online eğitim programları ile çalışanların uyum yetenekleri geliştiriliyor ve performansları arttırılıyor.

Kullanıcılar yeni uyum becerileri kazandığı için iş hayatında meydana gelebilecek olası zararlar daha gerçekleşmeden küçük risklerle önlenebiliyor. Artan uyum ile beraber çalışanların birbiriyle olan iletişimi daha sağlıklı hale geliyor. Sağlıklı iletişim ise ekibin birçok vakayı daha olmadan tespit edip yok etmesini sağlayabiliyor.

Online eğitim ile risk yönetimini güçlendirin

Risk yönetimi, şirketlerin geleceğini belirleyen önemli bir beceri. Riskleri önceden görebilmek ve doğru zamanda aksiyon almak şirketlerin devamlılığına önemli katkı sunuyor. Güçlü risk yönetimi problemlere daha sakin ve çözüm odaklı yaklaşmayı sağlıyor.

Risk yönetimi yeteneğinin geliştirilmesi ile iş ortamındaki herhangi bir durumdan kaynaklı birçok risk azaltılabiliyor ya da önlenebiliyor. Risk yönetiminde başarılar arttıkça şirketlerin kendi çalışanlarına olan güveni artıyor. Güvenliğe ilişkin kaygılar ise azalmış oluyor.

Yeni gelişmelere hazırlıklı olun

İş dünyasında önemli şeylerden biri de değişen pazar taleplerine ve hukuk kurallarına veya değişebilecek herhangi bir duruma hazırlıklı olma. Bu hazırlıklı olma ve değişmelere adaptasyon durumu ise teknoloji kullanımı ile geliyor.

Çalışanların mesleki yeterlilikleri ve gelişmelere uyumu için kısa eğitimler verilerek ilerlemeleri kayıt altına alınabiliyor. Böylece son gelişmeleri herkesin takip ettiğinden emin olan şirketler, yeni gelişmeler için de ekibini hazırlama şansı elde ediyor.

Online eğitimle çalışanlarınız daha verimli

Şirketlerde optimal performansa ulaşmanın en önemli boyutlarından biri de iş verimliliğinin arttırılması. İş verimliliğinin arttırılması iş akışının sağlanmasına katkıda bulunuyor. Verimlilik arttıkça aksaklıklar azalıyor. Artan verim ise problem çözmede iş gücünü ve sorun çözmeye ayrılacak bütçeyi azaltmaya kadar birçok alanda fayda sağlıyor.

Çalışanlar, farklı temalardaki eğitimler sayesinde işlerinde daha yaratıcı ve üretken hale geliyor. Böylelikle çalışanlar stabil bir şekilde şirketin büyümesine katkıda bulunabiliyorlar. Çünkü eğitim sağlandığında çoğu çalışan işinde kalmaya devam ediyor; üstelik başarısı artarak.

Zaman ve paradan tasarruf edin

İşlerin zamanında yetişmesi, az zamanda çok iş yapılması ve para tasarrufu sağlanması her şirket için çok önemli. Online eğitim programları ile çalışanların ve şirketin spesifik ihtiyaçları ve geliştirilmesi gereken alanlar tespit edilip sadece bu alanlara yönelik eğitimler hazırlanabiliyor.

Konu kapsamını daraltarak spesifik ve önemli konulara odaklanmak, şirketlerin ve şirket çalışanlarının az zamanda çok büyük ilerlemeler kaydetmesini sağlıyor. Çalışanlar yeni yetenekler kazanırken şirketler ise hem para hem de vakit tasarrufu sağlamış oluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri