YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

freelancerlar icin online video konferansin 6 faydasi

Freelancerlar İçin Online Video Konferansın 6 Faydası

Video konferanslar dijital dönüşümün etkisi altındaki iş dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Online video konferans platformlarının sürekli büyüyen bir pazara sahip olması, iş dünyasında ne kadar önemsendiğini gösteriyor. Yalnızca büyük şirketler değil, aynı zamanda freelancerler için de işin kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için online video konferans önemli bir araç.

İşbirliğine katkı sağlayarak iyi bir izlenim bırakmak için uzaktan etkili iletişimi sürdürmek gerekiyor. Freelancer olarak sürekli uzaktan çalışan profesyoneller için video konferans teknolojisinden faydalanmak işleri kolay, verimli ve kaliteli bir şekilde yürütmeyi sağlıyor.

Online video konferans ise etkili iletişimin temel parçalarından birini oluşturuyor. Ayrıca insan beyninin görüntü formatındaki bilgiyi sesli bilgiye göre daha kolay işlediği ve hatırladığı göz önünde bulundurulduğunda video konferans kullanmak, verimlilik açısından telefonda konuşmaktan da daha avantajlıdır.

Online video konferans, freelancerlar için önemli faydalar sağlıyor.

1. İletişimi verimli hale getirin

Yüz yüze görüşmek yazılı iletişime kıyasla çok daha etkin bir iletişimin anahtarıdır. Fakat freelancer olarak yaşadığınız ülkenin ve dünyanın dört bir yanından müşterilere sahip olabilirsiniz. Bu durum bazı müşterilerinizle yüz yüze görüşmenizi olanaksız kılar. Bu durumda online video konferans ile verimli iletişim sağlayabilirsiniz.

Video konferansın en önemli avantajlarından biri, iletişime beden dilini ve sözsüz ifadeleri de dahil edebilmenizi sağlaması. Beden dilini kullanabilmek sizin de müşterilerinize güven vermenizi kolaylaştırır. İletişim biçiminiz de işinizin kalitesine yansır.

2. Profesyonellik kazanın

Müşterilerinizle video konferans aracılığıyla iletişim kurmak profesyonel bir imaj çizmenizi sağlar. Video konferans sayesinde markanızın hikayesini karşı tarafa çok daha etkileyici bir biçimde aktarabilirsiniz. İyi bir video konferans platformu sayesinde yaptığınız işe verdiğiniz emeği ve uzmanlığınızı gösterebilirsiniz.

Video konferans ile iletişim kurarken markanızın imajına kendi yüzünüzü entegre etmek son derece profesyonel bir imaj çizer. Toplantılara resmiyet katacak şekilde özenli giyinebilir, video konferansa bağlanacağınız mekanı yapacağınız toplantıya uygun hale getirebilirsiniz. Video konferans ile işinize gösterdiğiniz özeni ve tecrübenizi yansıtmak, müşterileriniz üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak için harika bir fırsat.

3. İşlerinizi hızla kişiselleştirin

Video konferansları organize etmek bir toplantı ayarlamaktan daha kolay ve hızlı. Müşterilerinizle gerektiği zaman kolaylıkla iletişim kurarak karar alma süreçlerini hızlandırabilirsiniz.

Pek çok ajans ve şirket müşterilerine e-mail formatında raporlar gönderir. Freelancerlar ise genellikle kurumsal firmalardan daha küçük ölçekli çalışır. Video konferans size müşterilerinizle özel olarak ilgilenmeniz için ortam sunar. Siz bir freelancer olarak bu tip raporları müşterileriniz için daha kişisel hale getirebilirsiniz. Video konferans sırasında müşterilerinizle ekran paylaşarak bu raporları daha açık ve anlaşılır biçimde sunabilirsiniz. Gösterdiğiniz bu özen yaptığınız işi müşterileriniz için daha değerli hale getirir.

4. Çağın esnekliğini yakalayın

Günümüzün iş dünyasında mobil, esnek ve çağdaş iletişim biçimlerine öncelik veriliyor. Artık geleneksel toplantılar, kapalı ofisler tarihe karışıyor. Siz de bu esnek iş dünyasının bir parçası olan bir freelancer olarak iletişim biçimlerindeki yenilikleri etkili bir biçimde kullanmalısınız.

Video konferans platformlarından yararlanmak size iş dünyasındaki yenilikleri uygulayabilme avantajını sağlar. Video konferansın pratik faydalarının yanında yeni bir iletişim kültürünü benimsemek imajınızı olumlu yönde etkiler. Bu kültürün bir parçası olmak sizi kuşkusuz bir adım ileri taşır.

5. Üretkenliğinizi artırın

İş dünyası esnekleştikçe verimliliğin de anlamı değişti. İş ve özel hayat dengesi de artık insancıl bir verimlilik için önemli bir kriter haline geldi. Müşterileriniz çok uzakta olmasa bile toplantıları video konferans üzerinden organize ederek iki tarafı da memnun edebilir, iş ve özel hayat dengesi için en uygun olan seçeneği bulabilirsiniz.

Video konferans ile hızlanan ve verimli hale gelen iletişim, üretkenliğinizi de artırır. Kısa sürede güçlü bir iletişim kurmak, işe hakimiyetinizi artırır ve verimi artırmanın yollarını keşfetmenize yardımcı olur. İyi iletişim ve verimli çalışma metodlarının birleşimi işinizin kalitesini de doğru orantılı olarak güçlendirir. Uzun vadede baktığınızda üretkenlik ve kalite, müşterilerinizin sürekliliğini sağlar.

Online video konferans, projelerinizdeki önemli detaylarla ilgili olası yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırır. Yazılı iletişim yoluyla uzun sürede anlatacağınız fikirleri video konferans aracılığıyla ekip arkadaşlarınız ve müşterilerinizle çok daha kolay paylaşabilirsiniz. Proje ile ilgili beyin fırtınası yapabilirsiniz.

6. Zaman ve paradan tasarruf edin

Akıllı telefonlar, tabletler veya dizüstü bilgisayarlar ile tek tuşa basarak kullanılabilen pek çok online video konferans programı gibi Zoom da son dönemde daha popüler hale geldi. Vedubox ile daha da güçlenen Zoom uygulaması, işin verimini artırırken zaman ve paradan tasarruf sağlıyor.

Video konferansın freelancerlar için sağladığı tasarrufun bir boyutu da müşterilerle buluşmak için yapılacak harcamayı ortadan kaldırması. Özellikle COVID-19 salgını sonrasında şimdiye kadar yüz yüze gerçekleştirilen görüşmelerin aslında video konferans ile ne kadar kolay ve hesaplı şekilde yapılabileceği ortaya çıktı. Video konferansın iş dünyasında daha da önem kazanacağı bu zamanlarda bu teknolojiyi benimsemek oldukça avantajlı.

Video konferans platformları, artık herkesin bulunduğu konumdan bağımsız olarak kolay ve etkin bir iletişim biçimini kullanmasını sağlıyor. Video konferans teknolojisi mesafeleri önemsiz kılmasının yanında tasarrufun ve verimliliğin de yeni birer anlam kazanmasına katkıda bulundu. Hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, bir freelancer olarak video konferans teknolojisini işinizin bir parçası haline getirmek için geç kalmayın.

 

Vedubox toplantı ve eğitim sistemi entegre ZOOM  sayesinde sizin için özel bir portalda güvenli ve etkili toplantı planlamasına olanak vermektedir. Ayrıca kullanıcılarınızı / müşterilerinizi kaydedebilir, dosya, doküman, video paylaşabilir ve Vedubox içinde çevrimiçi olarak görüşebilirsiniz. Bunlara ek olarak, eğitim içeriği ekleyebilir ve kullanıcılarınıza / müşterilerinize eğitim verebilirsiniz.

Üstelik ZOOM’a kaydolmanıza veya ZOOM’a giriş yapmanıza gerek yok.

Deneme sürümü almak için lütfen bu bağlantıdan kaydolun https://tes.vedubox.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri