YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

Entegre bir Eğitim Yönetim Sisteminin avantajları nelerdir?

Entegre bir Eğitim Yönetim Sisteminin avantajları nelerdir?

Bir eğitim yönetim sistemi (LMS) kullanmaya karar verirseniz, kurumunuza yüksek kaliteli eğitim ve öğretim sunabilirsiniz. Tüm özelliklerin tek bir platformda toplanması ise size çok büyük avantajlar sağlar.

Uzaktan eğitimin etkinliği konusu sürekli tartışılıyor olsa da, yüz yüze eğitimin mümkün olmadığı acil durumlar için yedek plan olarak bir LMS’iniz olması büyük kolaylık sağlar.

Bu makalemizde neden bir LMS’ye ihtiyacınız olduğunu açıkladık.

1.LMS, eğitimi herkes için erişilebilir ve esnek hale getirir.

Yüz yüze eğitimin avantajlı olduğu konusunda hemfikiriz, ancak yüzyüze eğitim her katılımcının aynı zamanda veya yerde öğrenmeye hazır ve müsait olmasını gerektirir. Bazı katılımcılar eğitim gerçekleştiğinde orada olmayabilir, bazıları ise planlanan oturumdan en iyi şekilde yararlanmak için doğru ruh halinde olmayabilir. Bu da bazı eğitim seanslarınızın zaman kaybı olarak sonuçlanmasına neden olabilir.

Bugünlerde birçok eğitim kurumu yüz yüze, çevrimiçi ve uygulama tabanlı eğitimlerin bir karışımı olan karma öğrenimi benimsiyor. LMS platformları sayesinde, katılımcılar planlanmış bir eğitimi kaçırdıklarında geride kalma riskiyle karşılaşmamış oluyorlar çünkü eğitim materyallerine istedikleri yerde ve zamanda erişme imkanları oluyor.

2.Kurumunuzun öğrenim içeriğini tek bir yerde düzenleyin.

LMS’ler kurumunuzun tüm eğitim ihtiyaçları için bir hazinedir. Sağladığınız öğrenme ve eğitim türü ne olursa olsun, tüm öğrenme ve eğitim kaynaklarınızı, modüllerinizi; oluşturmak, kişiselleştirmek, barındırmak ve satışını yapmak için LMS platformlarını kullanabilirsiniz.

Eğitim materyalini gerektiği gibi değiştirebilir, uyarlayabilir ve eklemeler yapabilir. Slayt gösterileri, videolar, teknik incelemeler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm öğrenim içeriğiniz kaynak kütüphanesinde saklanır. Böylece katılımcılar ve eğitmenler istedikleri zaman ulaşabilecekleri kapsamlı bir eğitim materyalleri arşivine erişebilirler.

3. Öğrenme yönetim platformları (LMS) gerçek bir zaman tasarrufu sağlar.

Birçok kurum için iyi bir eğitim programı oluşturmanın önündeki en büyük engel zamandır. 

  • Eğitim merkezlerine gidip gelmek
  • Tüm eğitmenlere ve katılımcılara uygun bir program oluşturmaya çalışmak
  • İlgili materyallerin hazırlanması ve ihtiyaç duyan herkese dağıtılması…


Eğitiminizi düzenlemek için bir öğrenme yönetim sistemi (LMS) kullandığınızda bu sorunların her biri çözülür. LMS platformları hem çevrimiçi bir platform hem de bir mobil uygulama olarak mevcuttur, böylece katılımcılar eğitim içeriğine istedikleri zaman bir bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla erişebilirler. Buna ek olarak, katılımcılar yüz yüze eğitim dışında bir alternatifleri olduğunda kendi hızlarında ve kendi programlarına göre içerikleri tüketebilirler.

4. Eğitiminizin kalitesini sürekli iyileştirin.

Bir LMS, katılımcılarınıza yeni beceriler öğretmenin etkili bir yoludur, ancak bu buzdağının sadece görünen kısmıdır. Bir LMS’ye yatırım yapmak, kurumunuzla birlikte büyüyüp gelişebilecek bir öğrenim çözümüne erişiminiz olduğu anlamına gelir. Eğitim sisteminizin ve kurslarınızın etkisini gerçek zamanlı olarak ölçebilir ve önemli iyileştirmeler yapabilirsiniz.

LMS platformu sayesinde her oturum ve kurstan sonra katılımcılarınızdan kolayca geri bildirim toplayabilirsiniz. Bu değerlendirmeler, eğitiminizin genel etkisini ölçmenize ve geliştirilebilecek belirli alanlar hakkında yararlı bilgiler toplamanıza yardımcı olur. Eğitim yöntemlerinizi bu şekilde geliştirerek bireylerin katılımını ve kalıcılığını artırabilirsiniz.

5. Dijital eğitim yönetim sistemleri katılımcıların ilerlemesini takip edebilir.

LMS yazılımı kullanan yöneticiler sadece eğitimin kalitesi hakkında ayrıntılı raporlar almakla kalmaz, aynı zamanda katılımcıların performansını gerçek zamanlı olarak takip edebilirler. Kaç katılımcının bir kursa başladığını, her bir katılımcının ne kadar ilerlediğini ve kaçının geçtiğini veya başarısız olduğunu istatistik olarak görebilirler.

Bu verilerden eğitmenler, gelecekteki kurslarda daha iyi sonuçlar elde etmek için kurslarının hangi bölümlerine daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini çıkarabilirler. Örneğin, katılımcıların çoğunluğu bir modülde başarısız oluyorsa, bu modülün iyi açıklanmamış ya da yeterince geliştirilmemiş olma ihtimali yüksektir. Bu durumda eğitmenler, öğrenmeye katılımı artırmak için oyunlaştırma gibi kaynakları kullanmalıdır.

6. Uygun maliyetli bir LMS ile tasarruf edin.

Bir LMS’nin getirdiği tüm faydalar göz önüne alındığında, bir LMS’ye yatırım yapmanın kurulum maliyetinizi artıracağını düşünebilirsiniz. Aslında, bir LMS uzun vadede size para kazandıracaktır!

Elbette bütçenizin bir kısmını önce LMS portalına yatırım yapmak için harcamanız gerekecek, ancak öğrenme ve gelişim iş büyümesi için çok önemlidir ve uzun vadede fayda sağlayacaktır. Bir LMS’de eğitimi dijitalleştirme yeteneği sayesinde, tek bir eğitim kursu birkaç yüz katılımcıya kolayca atanır.

İşte hepsi bir arada Vedubox ile yapabilecekleriniz!

Vedubox, en iyi öğrenme deneyimini yaratmak için uçtan uca çözümler sunar.

Tüm öğreniminiz tek bir yerde

Hepsi bir arada Vedubox ile kullanıcılar, kurs oluşturma, içerik yönetme ve eğitim sunmadan ilerlemeyi izleme ve sonuçları analiz etmeye kadar tüm öğrenme ve eğitim faaliyetlerini yönetmek için merkezi bir platforma sahip olurlar. Bu da süreci basitleştirerek zaman ve emek tasarrufu sağlar.

Geliştirilmiş verimlilik

Vedubox, puan verme, kayıt tutma ve raporlama gibi birçok idari görevi otomatikleştirerek verimliliği artırmaya yardımcı olur. Canlı dersleri ve etkinlikleri planlayabilir ve eğitmenlerin ve kullanıcıların takvimlerini otomatik olarak düzenleyebilir, ayrıca kullanıcı ihtiyaç duyduğu her an kayıtları alabilir ve görüntüleyebilir. Bu, eğitmenlerin ve yöneticilerin kaliteli içerik sunmaya ve öğrenme çıktılarını iyileştirmeye odaklanmaları için zaman kazanmalarına yardımcı olur.

Uyarlanabilirlik

Vedubox, bir kuruluşun veya bireysel bir kullanıcının özel ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Bu, kullanıcıların etkili öğrenme ve eğitim sunmak için ihtiyaç duydukları araçlara ve işlevselliğe sahip olmalarını sağlamak için platformu kendi özel gereksinimlerine göre uyarlayabilecekleri anlamına gelir.

Ölçeklenebilirlik

Vedubox, çok sayıda kullanıcısı olan büyük kuruluşların veya yalnızca birkaç kullanıcısı olan küçük kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirilebilir. Bu, platformun kuruluşla birlikte büyüyebileceği anlamına gelir ve onu değerli bir uzun vadeli yatırım haline getirir.

Maliyet verimliliği

Vedubox, öğrenme ve eğitim faaliyetlerini yönetmek için birden fazla sistem kullanmaktan daha uygun maliyetlidir. Tüm araçlar ve işlevler tek bir platformda yer aldığından, kullanıcılar lisans ücretlerinden, eğitimden ve bakımdan tasarruf eder.

Genel olarak Vedubox, öğrenme ve eğitim sürecini kolaylaştırmaya, verimliliği artırmaya ve daha iyi sonuçlar elde etmeye yardımcı olur.

Dolayısıyla Vedubox, 1 Dakika içinde kullanmaya başlayabileceğiniz doğru bir çözümdür. 

Ücretsiz deneme ve demo için lütfen bizimle iletişime geçin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri