YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

cloud vedubox 1

Bulut Tabanlı LMS’in 8 Paha Biçilmez Faydası

Bulut Tabanlı LMS

Bulut Tabanlı LMS’in 8 Paha Biçilmez Faydası

Bulut tabanlı LMS, giderek daha yaygın hale gelen online eğitimin önemli bir parçasını oluşturuyor. Yüksek fiyat – performans başarısı ve esnek eğitim yapısı sunmak isteyen kurumlar için bulut tabanlı LMS, önemli katkı sunuyor.

Neden bulut tabanlı LMS?

Hem eğitim sektöründe hem de iş dünyasında online eğitime olan ilgi sürekli artıyor. Teknolojik gelişmelerin de katkısıyla, bulut tabanlı LMS altyapıları online eğitimi çok daha verimli hale getiriyor. Pratik, güvenilir ve ekonomik bir altyapıya imkan sunan bulut sistemlerin online eğitim dünyasına yaptığı katkılara yakından bakalım.

1. Hızlı ve ekonomik kurulum

Bulut tabanlı LMS için kurulum aşamasında ekstra ödeme yapmanız gerekmez. Eğitiminizi hemen oluşturup kullanıcılarınızı eğitime kaydetmeye başlayabilirsiniz.

Vedubox ile eğitim oluşturmak sadece 1 dakika!

Programların yüklenmesi ve çalıştırılması için bir ekibe ihtiyacınız olmaz. Yalnızca LMS servis sağlayıcısının sistemine giriş yapmanız ve eğitim oluşturmaya başlamanız yeterli!

2. Ölçeklendirilebilir sistem

Diyelim ki, online eğitim vermeye başladığınız zaman sadece birkaç tane kullanıcınız var. Ancak bir süre sonra kullanıcı sayınız artacak ve çok daha güçlü bir altyapıya ihtiyacınız olacak. Bulut tabanlı olmayan sistemlerde, ölçeklendirme masraflı bir süreçtir.

Ancak bulut tabanlı sistemler, ihtiyacınıza göre kolayca ölçeklendirilebilir ve kullanıcı sayınız kaç olursa olsun sorunsuz eğitimler verebilirsiniz.

3. Her an her yerden erişim imkanı

Bulut LMS’in en iyi yanlarından biri, hem eğitmen hem de kullanıcı için eğitime her an ve her yerden erişim imkanı sunması. Böylece eğitim hayatın her anına katılarak sınırları ortadan kaldırır ve kullanıcıya özgürlük sunar.

Eğitim içeriğine ulaşmak için internet erişimi olan tablet, bilgisayar, telefon kullanılabilir.

4. İşbirliğini kolaylaştıran altyapı

Eğitim sırasında kullanıcılar ve eğitmenlerin işbirliği içinde olması ve birbiriyle etkili iletişim kurması büyük önem taşır. Online eğitim için de bu önem değişmiyor.

Bulut tabanlı LMS, ders materyallerini kullanıcılarınızla kolayca paylaşmanızı sağlar. Üstelik Vedubox, interaktif özelliklere açtığı farklı formatlardaki dokümanları üzerinde işbirliğini çok daha kolay hale getirir. Böylece mekan ve mesafe dezavantajı tamamen ortadan kalkabilir.

Buna göz atın: Eğitimde dijital dönüşüm neden önemli?

5. Yüksek güvenlik

LMS’iniz aracılığıyla maddi ve manevi değeri olan pek çok veriyi kullanıcılarınızla paylaşacaksınız. Aynı şekilde kullanıcılarınız da kendi verilerini size açacak.

Bu koşullar altında güvenlik seviyesini mümkün olduğunca maksimuma taşımanız gerekiyor. Bulut tabanlı LMS, güvenliğiniz için şifrelenmiş teknolojileri kullanır.

6. Kolay sistem bakımı

Bulut tabanlı LMS kullanıdığınız zaman kendi ekibinizde bir IT çalışanına ihtiyacınız olmaz. Çünkü servis sağlayacınız size bu konuda destek verir. Böylece küçük sorunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Üstelik sistem güncelleneceği zaman neredeyse siz fark etmeden işlem tamamlanır. Çalışma sisteminiz kesintiye uğramadan sorunsuz bir sistemden faydalanma şansına sahip olursunuz.

7. Yönetim kolaylığı

Aslında bulut tabanlı LMS’in yönetime ihtiyacı yoktur denebilir. Çünkü sizin yapmanız gereken yalnızca eğitiminizi oluşturmak ve eğitiminizi kullanıcılara ulaştırmaktan ibaret. Teknik anlamda bir yönetime ihtiyacınız yok. Bunu sizin için sistem yöneticileriniz yapıyor.

Siz yalnızca eğitim içeriğinizi ve kullanıcılarınızın eğitim süreçlerini yönetin gerisini LMS servis sağlayıcınıza bırakın.

8. Daha fazla depolama

LMS’iniz bulut tabanlı olduğunda cihazınızın hafızasının çok daha üzerinde bir depolama alanına sahip olursunuz. Üstelik bu alanı internet erişimi olan herhangi bir cihaz üzerinden kullanabilirsiniz.

Eğitimize eklediğiniz kullanıcıların dokümanlarınıza ulaşmasına izin vererek eğitim materyallerini kolayca paylaşabilirsiniz.

Vedubox hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

www.vedubox.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri