YENİ! Vedubox ile randevularınızı verimli bir şekilde yönetin. 

EN

Paylaş

Bayi Eğitimini Dijitale Aktarmanın Faydaları

Birçok firma yeni geliştirdiği ürünü, cihazı ve benzeri şeyleri, bunları son kullanıcıya ulaştıran bayilerine tanıtmak, kullanımını, özelliklerini belirtmek için eğitimler düzenlemektedir. Bu eğitimler, bayi sayısı az olan firmalar için çok zaman almasa da bayi sayısı çok olan firmalarda büyük sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Ürünü tanıtacak kişinin bayilere ulaşması, onların uygun vakitlerine göre plan yapması, şehir içi veya şehir dışı yolculuklar, eğitimin bir kere gerçekleştirilebilmesi, yaşanabilecek aksaklıklar derken birçok konuda bu eğitimler yeterli verimde gerçekleşememektedir. Haliyle ürünün son kullanıcıya yeterince anlatılamaması gibi problemler yaşanabilmekte ve ürünün satışı yeterli miktarda olamamaktadır. Vedubox olarak bu duruma bir çözüm sunarak tüm bu problemleri ortadan kaldırmayı hedefledik. Ürünleriniz, yeni özellikleriniz ve firmanızla alakalı tüm bayi eğitimlerini online ortamlara aktararak birçok sorundan kurtulabilirsiniz.

Bayi eğitimini online ortamlara aktarmanın firma açısından büyük avantajları bulunmaktadır. Öncelikle, kısa bir sürede hazırlanacak eğitimler bir kerede online ortama aktarılacak ve hızlı bir şekilde bayilere ulaştırılacaktır. Online ortamda bulunan eğitimler tekrar tekrar izlenebilecektir. Ayrıca, bu yöntem hem maliyeti düşürecek, hem zaman kazandıracak hem de daha az iş gücü gerektirecektir. Bunlara ek olarak, bir bayiye yapılacak eğitim sunumu süresinde webinar düzenlenerek de bayi eğitimi gerçekleştirilebilir. Bayi eğitimini Vedubox ile dijital dünyaya aktarmanın faydalarına şimdi teker teker göz atalım.

Eğitimlerde Hız Kazanın

Piyasaya sürülecek bir ürünün satıcılar tarafından iyi anlaşılması ve iyi bir şekilde tanıtılması çok önemlidir. Bunun için düzenlenecek eğitimlerin de hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yüz yüze bayi eğitimi hem yavaş ilerleyecek hem de yeterince etkili olamayacaktır. Vedubox kullanarak bayi eğitimlerini canlı veya video ders olarak sisteme yükleyerek kısa sürede eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Bu sayede yakın bir zamanda kullanıcılarla buluşturulacak ürün veya hizmeti, bunların satışını yapacak kişilerin en iyi şekilde tanıtmasını sağlayabilirsiniz. Vedubox’ın müşteri eğitimi paneli sayesinde birçok özelliğe erişebilir ve eğitimleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Eğitimlerde kazandığınız hız, firmanızın etkili bir şekilde ürünlerini pazarlamasına da olanak tanıyacaktır.

Eğitimlerin Tekrar Tekrar Alınmasını Sağlayın

Bayi eğitimlerini gerçekleştirirken bir gün belirlenir ve o günde eğitimci veya yetkili kişi bayiye ürünle ilgili bilgileri aktarır. Bu eğitim genelde tek seferliktir ve tekrarlanmaz. Bu da bayilerin öğrenme hızlarına göre eğitim düzenleyememeye sebep olur. Ürünle ilgili yeterli bilgiyi alamayan bayi çalışanı, son kullanıcıya ürünle ilgili yeterli bilgiyi de aktaramayacağından bunun satışlara da etkisi olacaktır. Bunlara bir çare olarak bayi eğitimini online ortamda gerçekleştirerek bu sorunları aşabilirsiniz. Vedubox’a yükleyeceğiniz video eğitimler sistemde sürekli olarak yer alacaktır. Bu sayede bayiler ister canlı yayınları, isterse de sisteme yüklenen videoları tekrar tekrar izleyebilirler. Eğitimi tekrar izleyebilme özelliği öğrenme hızı yavaş olan bayilerinizin de ürünle ilgili bilgiyi tam olarak almasını sağlanacaktır. Ürünle ilgili yeterli bilgiyi tekrar derslerle edinen satıcı da ürünü son kullanıcıya daha iyi tanıtacak ve bunun satışa da büyük katkısı olacaktır.

online bayi eğitimiMaliyetleri Düşürün

Eğitim veren şirketlerin bildiği gibi bu eğitimler ciddi oranda maliyeti olan eğitimlerdir. Bayilere ulaşmak, bunun için kişi istihdam etmek veya mevcut çalışanları bunun için kullanmak gibi birçok etmen bu maliyeti ortaya çıkarmaktadır. Vedubox ile bayi eğitimlerini online ortama taşıyan şirketler göreceklerdir ki maliyetleri ciddi oranda düşecektir. Zira ulaşım, konaklama, eleman gibi birçok maliyet tablodan çıkacaktır. Bayi eğitimini, bir kamera karşısında ürünle ilgili bilgileri aktararak videoya kaydetmek ve bu videoyu Vedubox‘a yüklemek yahut tüm müşterilere canlı yayında bu bilgileri aktarmak hem zamandan kazandıracak hem de maliyetleri düşürecektir.

İlerleme Kontrolünü Sağlayın

Bayi eğitimini klasik yöntemle gerçekleştirmenin en büyük handikaplarından birisi hangi bayinin ne kadar o konuyla alakalı bilgilendiğini ölçememektir. Bayi, bir iki saat anlatılan eğitim içeriğini dinlediği halde durumla ilgili gerekli bilgi seviyesine ulaşamayabilir. Yahut kişi öğrendiği şeyi unutabilir. Bu gibi durumlarda eğitimi tekrarlamak bile gerekebilir. Bu da klasik yöntemlerle oldukça güç bir durumdur. Fakat Vedubox’ın online bayi eğitimi paneli tüm bu sorunlara çözüm sunmaktadır. Sisteme yüklenen eğitim içeriklerini bayiye ilettiğinizde hangi kişinin ne kadar eğitim aldığını görebilirsiniz. Bu da, o kişilere konuyla alakalı yönlendirmelerde bulunmanıza yardımcı olurken hangi bayinin ne kadar ilerlediğini de görmenize yardımcı olur.

Bunlara ek olarak, eğitim videolarında anketler düzenlemek de mümkündür. Vedubox’ın sunduğu altyapı sayesinde video içeriklerde ve canlı yayınlarda anketler düzenleyebilirsiniz. Bu da hem konuyla alakalı geri dönüt almaya hem de ürünlerle ilgili bilgi almaya yardımcı olur.

Daha Az İş Gücü Kullanın

Bayi eğitimleri yüz yüze gerçekleştirildiğinde hem iş gücü hem de zaman maliyetine sebep olur. Bayiyle birebir ilgilenmek, sahada sürekli bulunmak, bayi sayısına göre birden fazla ekip görevlendirmek gibi birçok maliyeti bulunan yüz yüze eğitimin astarı yüzünden pahalıya bile gelebilir. Vedubox’ın online eğitim paneliyle büyük bir iş gücü kullanımının önüne geçebilirsiniz. Daha az kişi çalıştırarak, daha az maliyetle bayi eğitimleri gerçekleştirebilmek mümkün. Örneğin, tanıtılacak ürünle ilgili detaylı bilgiyi ürünü geliştiren mühendis veya çalışan açıklarken bunu bir kişinin videoya çekmesi yeterli olacaktır. Ya da canlı eğitimle bunu bir kişi bile halledebilir. Vedubox kullanarak teknik eleman ihtiyacı olmadan, ekstra altyapı maliyeti harcamadan online müşteri eğitimleri düzenleyebilirsiniz.

Eğitimleri Tekrar Kullanabilirsiniz

Gelecekte yeni bayileriniz olabilir. Bu durumda tüm sistemle alakalı onları eğitmek ve eldeki ürünler hakkında bu kişilere bilgiler sunmak gerekecektir. Bayi eğitimleri mevcut bayilere yapıldığından, yeni bayiler bu eğitime ihtiyaç duyduklarında tekrar bir eğitim programı düzenleme ihtiyacı oluşacaktır. Ama Vedubox’ın online eğitim sistemini kullanarak sürekli eğitim düzenleme külfetinden kurtulabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz eğitimlerden oluşan eğitim paketlerinizi yeni bayilere açabilirsiniz. Böylelikle, mevcut ürün veya hizmetlerinizle alakalı yeni bayileri bilgilendirme işi neredeyse maliyetsiz olarak aradan çıkmış olacaktır. Vedubox, bayi eğitim sistemine yüklediğiniz dosyalar ve videoları siz silmediğiniz müddetçe sunucularında tutmaya devam edecek ve ileride bunları kullanma imkanınız oluştuğunda bunları kullanabileceksiniz.

Günümüzde birçok firma ürünlerini piyasaya sunarken bayilerle çalışmaktadır. Bayilerin ürünler hakkında bilgi birikimleri ve tecrübeleri için düzenlenmesi gereken birtakım eğitimler de firmalara ciddi yükler getirmektedir. Vedubox olarak, eğitim sektöründen edindiğimiz bilgi birikimini birçok başka sektöre de aktararak online eğitimin faydalarını büyük kesimlere ulaştırmış oluyoruz. Bayi eğitiminin online ortamda düzenlenmesi örneğinde olduğu gibi. Gelecek, teknolojinin bugünden daha fazla kullanıldığı bir çağ olacaktır. Bu çağı her anlamda yakalayabilmek için teknoloji kullanımının her alanda yaygınlaşması gerekmektedir. Vedubox, eğitim teknolojilerini belirli bir alana hitap eden bir sektör olmaktan çıkararak birçok alanda kullanılabilir hale getirmiştir. Bayi eğitimlerinin uzaktan eğitim yöntemi veya webinar’lar ile gerçekleştirilmesi de buna bir örnektir. Bayi eğitimlerini dijitale aktararak birçok konuda fayda elde edebilirsiniz. Bu konuyla alakalı detaylı bilgi edinmek isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri